Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney
    8/20/2022 - Ogilvie Raceway

    8/20/2022 - Ogilvie Raceway

    Ogilvie, MN

    Saturday Night Racing with FastLane Super Stock Series

    Gates Open: 4:00pm
    Driver Draw Cut Off: 5:45pm
    Driver's Meeting: 5:45pm
    Hot Laps: 6:00pm
    Racing Starts: 6:30pm

    Order of Events
    Heats
    Street Stocks
    Super Stocks
    Mod Fours
    Hornets
    Midwest Modifieds
    Modifieds

    Bmains - Same Order as Heats

    Features
    Street Stocks
    Mod Fours
    Hornets
    Midwest Modifieds
    Modifieds
    Super Stocks

    Classes

    • WISSOTA Modifieds16 entries
    • WISSOTA Midwest Mods28 entries
    • WISSOTA Mod Four10 entries
    • WISSOTA Super Stock37 entries
    • WISSOTA Street Stock14 entries
    • WISSOTA Hornet22 entries

    Track Contact

    News

    Full Event Information on MyRacePass

    WISSOTA Modifieds

    20 Laps

    Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 1
    2 3 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 1
    3 5 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 2
    4 6 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 2
    5 8 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN 3
    6 4 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -2
    7 7 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
    8 9 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN 1
    9 11 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 2
    10 13 97L Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN 3
    11 10 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -1
    12 16 99WY Brandon Wytaske Brandon Wytaske Blaine, MN Blaine, MN 4
    13 DNF 1 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -12
    14 DNF 14 05 Mark Prueser Mark Prueser Brainerd, MN Brainerd, MN -
    15 DNF 12 18M Mason McEvers Mason McEvers Rochester, MN Rochester, MN -3
    16 DNF 15 24JR Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN -1
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN -
    2 5 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 3
    3 6 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 3
    4 4 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -
    5 3 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN -2
    6 7 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 1
    7 8 99WY Brandon Wytaske Brandon Wytaske Blaine, MN Blaine, MN 1
    DNS 2 24JR Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN -
    All transfer
    8 Laps

    Heat 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 1
    2 3 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
    3 4 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 1
    4 6 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 2
    5 1 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -4
    6 7 18M Mason McEvers Mason McEvers Rochester, MN Rochester, MN 1
    7 5 97L Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN -2
    8 8 05 Mark Prueser Mark Prueser Brainerd, MN Brainerd, MN -
    All transfer

    WISSOTA Midwest Mods

    20 Laps

    Midwest Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 14L Ben Lewis Ben Lewis Ham Lake, MN Ham Lake, MN 1
    2 9 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 7
    3 14 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 11
    4 7 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 3
    5 1 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI -4
    6 8 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 2
    7 11 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 4
    8 10 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 2
    9 15 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 6
    10 5 24 Cole Elton Cole Elton Dalbo, MN Dalbo, MN -5
    11 13 2TG Tanner Gehl Tanner Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI 2
    12 4 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN -8
    13 20 24TB Taylor Bitzan Taylor Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 7
    14 17 12 Matt Dickey Matt Dickey Shakopee, MN Shakopee, MN 3
    15 3 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -12
    16 25 28 Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN 9
    17 18 55 Jesse Polson Jesse Polson Superior, WI Superior, WI 1
    18 19 21D Mike Dickey Mike Dickey Bloomington, MN Bloomington, MN 1
    19 28 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN 9
    20 24 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN 4
    21 DNF 12 2 Kyle Kirberger Kyle Kirberger Ramsey, MN Ramsey, MN -9
    22 DNF 22 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN -
    23 DNF 16 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN -7
    24 DNF 6 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -18
    25 DNF 21 42B Tanner Bitzan Tanner Bitzan Brandon, MN Brandon, MN -4
    26 DNF 23 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -3
    27 DNF 27 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -
    28 DNF 26 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -2
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN 1
    2 9 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 7
    3 4 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN 1
    4 5 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 1
    5 7 2TG Tanner Gehl Tanner Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI 2
    6 1 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN -5
    7 6 21D Mike Dickey Mike Dickey Bloomington, MN Bloomington, MN -1
    8 10 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN 2
    9 DNF 3 28 Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -6
    10 DNF 8 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -2
    All transfer
    8 Laps

    Heat 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 14L Ben Lewis Ben Lewis Ham Lake, MN Ham Lake, MN 3
    2 7 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 5
    3 2 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -1
    4 8 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 4
    5 9 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 4
    6 3 12 Matt Dickey Matt Dickey Shakopee, MN Shakopee, MN -3
    7 5 24TB Taylor Bitzan Taylor Bitzan Brandon, MN Brandon, MN -2
    8 6 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN -2
    9 DNF 1 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -8
    All transfer
    8 Laps

    Heat 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
    2 9 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 7
    3 2 24 Cole Elton Cole Elton Dalbo, MN Dalbo, MN -1
    4 5 2 Kyle Kirberger Kyle Kirberger Ramsey, MN Ramsey, MN 1
    5 8 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 3
    6 3 55 Jesse Polson Jesse Polson Superior, WI Superior, WI -3
    7 7 42B Tanner Bitzan Tanner Bitzan Brandon, MN Brandon, MN -
    8 4 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -4
    9 6 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -3
    All transfer

    WISSOTA Mod Four

    15 Laps

    Mod Fours Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 1
    2 4 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN 2
    3 3 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
    4 5 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN 1
    5 1 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN -4
    6 7 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 1
    7 DNF 9 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD 2
    8 DNF 6 89 Chris McClain Chris McClain Mora, MN Mora, MN -2
    DNS 8 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN -
    DNS 10 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
    2 4 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN 2
    3 1 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI -2
    4 6 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 2
    5 9 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN 4
    6 3 89 Chris McClain Chris McClain Mora, MN Mora, MN -3
    7 8 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 1
    8 DNF 10 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN 2
    9 DNF 7 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -2
    10 DNF 5 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -5
    All transfer

    WISSOTA Super Stock

    30 Laps

    Super Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 5
    2 1 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -1
    3 3 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN -
    4 4 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN -
    5 9 51JR Shawn McFadden Shawn McFadden Ashland, WI Ashland, WI 4
    6 5 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI -1
    7 7 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -
    8 10 2C Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 2
    9 2 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN -7
    10 20 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 10
    11 18 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 7
    12 16 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI 4
    13 8 2 Don Livingston Don Livingston Washburn, WI Washburn, WI -5
    14 14 33 Austin Niemeyer Austin Niemeyer Brainerd, MN Brainerd, MN -
    15 22 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI 7
    16 15 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -1
    17 13 5 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -4
    18 21 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
    19 23 11 Tucker Quinn Tucker Quinn Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
    20 26 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 6
    21 24 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
    22 DNF 25 27 Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI 3
    23 DNF 12 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -11
    24 DNF 17 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -7
    25 DNF 11 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN -14
    26 DNF 19 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -7
    10 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI -
    2 5 11 Tucker Quinn Tucker Quinn Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
    Top 2 transfer
    3 3 27 Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI -
    4 7 77* Josh Saunders Josh Saunders Spooner, WI Spooner, WI 3
    5 4 57 Randy Graham Randy Graham Trego, WI Trego, WI -1
    6 9 8 Nicholas Krattenmaker Nicholas Krattenmaker Otsego, MN Otsego, MN 3
    7 8 20 Chris Johnson Chris Johnson Superior, WI Superior, WI 1
    8 6 19F William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -2
    DNS 2 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -
    10 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI 2
    2 4 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 2
    Top 2 transfer
    3 2 20N Jeremy North Jeremy North Huron, SD Huron, SD -1
    4 6 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
    5 1 28B Stefan Hogue Stefan Hogue Altoona, WI Altoona, WI -4
    6 7 4A Allan Cleveland Allan Cleveland Breckenridge, MN Breckenridge, MN 1
    7 5 6 Dan Peterson Dan Peterson Foxboro, WI Foxboro, WI -2
    8 DNF 8 3 Thomas Karaba Thomas Karaba Superior, WI Superior, WI -
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 2
    2 2 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI -
    3 1 51JR Shawn McFadden Shawn McFadden Ashland, WI Ashland, WI -2
    4 4 5 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -
    5 9 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 4
    Top 5 transfer
    6 6 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI -
    7 5 27 Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI -2
    8 8 11 Tucker Quinn Tucker Quinn Ladysmith, WI Ladysmith, WI -
    9 10 77* Josh Saunders Josh Saunders Spooner, WI Spooner, WI 1
    10 DNF 7 8 Nicholas Krattenmaker Nicholas Krattenmaker Otsego, MN Otsego, MN -3
    8 Laps

    Heat 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 7 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 6
    2 1 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN -1
    3 9 2C Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 6
    4 4 33 Austin Niemeyer Austin Niemeyer Brainerd, MN Brainerd, MN -
    5 8 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 3
    Top 5 transfer
    6 3 28B Stefan Hogue Stefan Hogue Altoona, WI Altoona, WI -3
    7 5 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI -2
    8 2 6 Dan Peterson Dan Peterson Foxboro, WI Foxboro, WI -6
    9 6 4A Allan Cleveland Allan Cleveland Breckenridge, MN Breckenridge, MN -3
    8 Laps

    Heat 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -
    2 8 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 6
    3 6 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 3
    4 5 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 1
    5 3 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -2
    Top 5 transfer
    6 4 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -2
    7 7 57 Randy Graham Randy Graham Trego, WI Trego, WI -
    8 9 19F William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI 1
    9 2 20 Chris Johnson Chris Johnson Superior, WI Superior, WI -7
    8 Laps

    Heat 4

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 5 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 4
    2 1 2 Don Livingston Don Livingston Washburn, WI Washburn, WI -1
    3 4 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 1
    4 6 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI 2
    5 8 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 3
    Top 5 transfer
    6 3 20N Jeremy North Jeremy North Huron, SD Huron, SD -3
    7 9 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 2
    8 7 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -1
    9 2 3 Thomas Karaba Thomas Karaba Superior, WI Superior, WI -7

    WISSOTA Street Stock

    20 Laps

    Street Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 5
    2 5 34JR Doug Wojcik Doug Wojcik Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
    3 10 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 7
    4 7 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN 3
    5 1 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
    6 3 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -3
    7 8 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 1
    8 13 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN Hinckley, MN 5
    9 9 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
    10 4 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -6
    11 12 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN 1
    12 14 17 Nick Shumansky Nick Shumansky Perham, MN Perham, MN 2
    13 11 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -2
    14 DNF 2 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -12
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 5 34JR Doug Wojcik Doug Wojcik Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
    2 1 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN -1
    3 2 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -1
    4 3 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -1
    5 7 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN 2
    6 4 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -2
    7 6 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN Hinckley, MN -1
    All transfer
    8 Laps

    Heat 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 3
    2 1 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -1
    3 7 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 4
    4 2 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -2
    5 3 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -2
    6 5 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -1
    7 6 17 Nick Shumansky Nick Shumansky Perham, MN Perham, MN -1
    All transfer

    WISSOTA Hornet

    15 Laps

    Hornets Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN 2
    2 9 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN Chaska, MN 7
    3 17 3E Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND 14
    4 7 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 3
    5 6 11 Jesse Turnvall Jesse Turnvall North Branch, MN North Branch, MN 1
    6 5 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -1
    7 4 94A Bobie Arnes Bobie Arnes Foreston, MN Foreston, MN -3
    8 10 11PX Presley Patrin Presley Patrin Milaca, MN Milaca, MN 2
    9 11 35 Alyssa Nelson Alyssa Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 2
    10 13 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN 3
    11 12 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 1
    12 2 59F Zachary Furbur Zachary Furbur Royalton, MN Royalton, MN -10
    13 1 21H Blake Hawker Blake Hawker Rice, MN Rice, MN -12
    14 8 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN -6
    15 14 11B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -1
    16 16 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -
    17 15 16A Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -2
    18 20 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN 2
    19 21 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN Milaca, MN 2
    20 DNF 18 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN -2
    21 DNF 19 16 Blake Jacobson Blake Jacobson Mora, MN Mora, MN -2
    22 DNF 22 37A Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN Big Lake, MN -
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN 2
    2 5 11 Jesse Turnvall Jesse Turnvall North Branch, MN North Branch, MN 3
    3 1 59F Zachary Furbur Zachary Furbur Royalton, MN Royalton, MN -2
    4 8 11PX Presley Patrin Presley Patrin Milaca, MN Milaca, MN 4
    5 4 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN -1
    6 6 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -
    7 2 16 Blake Jacobson Blake Jacobson Mora, MN Mora, MN -5
    8 7 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN Milaca, MN -1
    All transfer
    8 Laps

    Heat 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN 1
    2 7 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 5
    3 3 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
    4 1 35 Alyssa Nelson Alyssa Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -3
    5 4 11B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -1
    6 6 3E Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -
    7 DNF 5 37A Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN Big Lake, MN -2
    All transfer
    8 Laps

    Heat 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN Chaska, MN 1
    2 3 94A Bobie Arnes Bobie Arnes Foreston, MN Foreston, MN 1
    3 4 21H Blake Hawker Blake Hawker Rice, MN Rice, MN 1
    4 6 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 2
    5 7 16A Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 2
    6 1 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN -5
    7 5 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN -2
    All transfer

    Latest Photos

    Latest Videos