Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney

    2022 Points

    All Classes
    As of 8/20/2022

    WISSOTA HornetOgilvie Raceway Schedule

    Pos # Competitor Wins Top 5 Top 10 Features Points
    1 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN 0 6 7 8 770 -
    2 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN 0 4 7 8 752 -18
    3 11 Jesse Turnvall Jesse Turnvall North Branch, MN 1 3 7 8 734 -36
    4 37A Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN 0 2 6 8 702 -68
    5 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN 0 3 3 8 699 -71
    6 59F Zachary Furbur Zachary Furbur (R) Royalton, MN 0 0 2 8 630 -140
    7 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN 0 0 3 8 604 -166
    8 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN 0 0 0 8 577 -193
    9 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN 0 0 0 7 559 -211
    10 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN 3 5 5 5 546 -224
    11 21 Blake Hawker Blake Hawker (R) Rice, MN 0 1 2 7 543 -227
    12 37 John Aderman John Aderman Pease, MN 1 3 4 6 525 -245
    13 11px Presley Patrin Presley Patrin Milaca, MN 0 0 2 6 476 -294
    14 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN 0 0 2 6 466 -304
    15 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN 0 0 2 6 450 -320
    16 35 Kage Maciej Kage Maciej (R) Ogilvie, MN 0 0 0 4 410 -360
    17 13 Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN 1 3 3 3 372 -398
    18 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN 0 0 0 5 360 -410
    19 23t Anthony Jenson Anthony Jenson (R) Milaca, MN 1 1 3 4 357 -413
    20 11B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN 0 0 3 7 332 -438
    21 45 Michael Acciari Michael Acciari Milaca, MN 0 0 0 4 331 -439
    22 47J Justin Barsness Justin Barsness Grand Rapids, MN 1 3 3 3 311 -459
    23 34 William Masurka William Masurka Mora, MN 0 0 0 3 271 -499
    24 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN 0 0 3 3 267 -503
    25 94A Bobie Arnes Bobie Arnes Foreston, MN 0 0 2 3 258 -512
    26 21 Paul George Paul George Princeton, MN 0 0 2 3 246 -524
    27 37c Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN 0 0 2 3 237 -533
    28 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN 0 2 2 2 198 -572
    29 07 Carter Matthews Carter Matthews (R) Clearbrook, MN 0 1 1 1 164 -606
    30 32J Steven Swanson Steven Swanson Braham, MN 0 0 0 2 150 -620
    31 32J John Howard Jr John Howard Jr Mora, MN 0 0 0 2 144 -626
    32 23JR Marcus Ammerman Jr Marcus Ammerman Jr Mora, MN 0 0 0 1 123 -647
    33 3E Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND 0 1 1 1 103 -667
    34 7x Peter Martin Peter Martin Willmar, MN 0 1 1 1 99 -671
    35 35 Alyssa Nelson Alyssa Nelson Merrifield, MN 0 0 1 1 86 -684
    36 45JH Dannie Burkholder Dannie Burkholder Princeton, MN 0 0 0 1 80 -690
    37 12 Joseph Miller Joseph Miller (R) Minneapolis, MN 0 0 0 1 72 -698
    38 22 Andy Baseman Andy Baseman Minneapolis, MN 0 0 0 1 68 -702
    39 40 Ellen Lange Ellen Lange Staples, MN 0 0 0 1 68 -702
    40 16 Blake Jacobson Blake Jacobson Mora, MN 0 0 0 1 63 -707
    41 32J Terry Mullinix Terry Mullinix Zimmerman, MN 0 0 0 1 60 -710
    Back to All Classes

    Latest Photos

    Latest Videos