Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney

    2019 Points

    All Classes
    As of 8/17/2019

    WISSOTA HornetOgilvie Raceway Event Schedule

    Pos # Competitor Wins Top 5 Top 10 Features Points
    1 199 Nate Servaty Nate Servaty Princeton, MN 4 9 11 11 1126 -
    2 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN 4 9 10 11 1100 -26
    3 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN 1 6 9 11 1048 -78
    4 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN 0 7 10 10 1014 -112
    5 37c Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN 0 0 7 10 893 -233
    6 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Otsego, MN 0 6 7 7 696 -430
    7 37A Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN 0 0 4 7 682 -444
    8 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN 0 2 7 7 676 -450
    9 60X Andrew Milz Andrew Milz Cambridge, MN 0 1 6 7 610 -516
    10 16J Jay Cheese Jay Cheese Dalbo, MN 0 0 5 7 597 -529
    11 21R Carter Rieland Carter Rieland St. Cloud, MN 0 4 5 6 585 -541
    12 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN 1 2 4 5 538 -588
    13 1X Hunter McDougall Hunter McDougall Duluth, MN 0 0 2 3 304 -822
    14 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN 0 3 3 3 296 -830
    15 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN 0 1 2 2 257 -869
    16 22 Matthew Dittman Matthew Dittman Lake Lillian, MN 1 2 2 2 211 -915
    17 33L Austin Lammers Austin Lammers Pelican Rapids, MN 0 1 2 2 185 -941
    18 73 Joseph Fitzsimmons Joseph Fitzsimmons East Bethel, MN 0 0 2 2 176 -950
    19 41 Ashley Bell Ashley Bell Lakeville, MN 0 0 2 2 174 -952
    20 92 Payton Asche Payton Asche Granite Falls, MN 0 0 0 2 154 -972
    21 13a Austin Goedker Austin Goedker Sauk Rapids, MN 0 0 0 2 148 -978
    22 99N Dakoda Nelson Dakoda Nelson Ogilvie, MN 0 0 1 1 142 -984
    23 45JH Dannie Burkholder Dannie Burkholder Princeton, MN 0 0 1 1 142 -984
    24 72 Roger Gingery Roger Gingery Milaca, MN 0 0 0 2 142 -984
    25 37 John Aderman John Aderman Pease, MN 0 0 1 1 140 -986
    26 17A Jacob Aarhus Jacob Aarhus Canby, MN 0 1 1 1 98 -1028
    27 13X Steve Christians Steve Christians Montevideo, MN 0 1 1 1 95 -1031
    28 11 Zachery Schreder Zachery Schreder St. Cloud, MN 0 0 1 1 92 -1034
    29 13 Lucas Christians Lucas Christians Montevideo, MN 0 0 1 1 92 -1034
    30 21 Paul George Paul George Princeton, MN 0 0 1 1 84 -1042
    31 33 Ridge Oien Ridge Oien Bloomington, MN 0 0 1 1 83 -1043
    32 21 Jeremy Oswald Jeremy Oswald Columbus, MN 0 0 0 1 81 -1045
    33 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN 0 0 0 1 80 -1046
    34 22 Shawn Grabinger Shawn Grabinger Lakeville, MN 0 0 0 1 57 -1069
    35 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND 57 -1069
    36 16 Tyler Schramm Tyler Schramm Two Harbors, MN 57 -1069
    37 81m Dominick Dieken Dominick Dieken Prinsburg, MN 57 -1069
    Back to All Classes

    Latest Photos

    Latest Videos