Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney
    10/21/2023 - Ogilvie Raceway

    10/21/2023 - Ogilvie Raceway

    Ogilvie, MN

    13th Annual Topless Nationals - Night 2

    All Cars Must Run Topless - Except Hornets!

    Saturday Night - Complete Show for Micro Sprints
    Bmains and Features for all other classes

    Draw-Redraw Format - DRIVERS - IF YOU ARE UNSURE IF YOU MADE THE REDRAW, check the format page posted by the lineups OR come to draw and check the redraw list!!!

    Draw Opens: 3:00pm (Micro's and new drivers only)
    DRIVER MEETING: 4:30PM!!
    Pit Trick or Treating for Kids: 3:00pm - 4:30pm
    DRIVER REDRAW AT 4:30PM pm - UNDER FLAGSTAND!! DRIVERS, BE THERE AND
    READY AT 4:20PM!
    Draw Cut Off: 4:45pm
    Racing: 5:00pm

    Order of Events
    Bmains - 12 Laps
    Super Stocks
    Modifieds

    Micro Sprints - Heats!!

    Bmains (continued)
    Midwest Modifieds
    Street Stocks

    Parade for the Cure
    (Supers come out ready to race your Feature!)

    Features
    Super Stocks - 25 Laps
    Late Models - 40 Laps
    Modifieds - 30 Laps
    Micro Sprints - 20 Laps
    Mod Fours - 20 Laps
    Midwest Modifieds - 25 Laps
    Street Stocks - 20 Laps
    Hornets - 20 Laps

    Classes

    • Street Stocks49 entries
    • Midwest Modifieds83 entries
    • Micro Wing Sprints11 entries
    • Modifieds40 entries
    • Mod Fours17 entries
    • Super Stocks52 entries
    • Hornets24 entries
    • Dirt Late Models27 entries

    Track Contact

    Full Event Information on MyRacePass

    Street Stocks

    20 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
    2 3 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND 1
    3 2 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -1
    4 5 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN 1
    5 6 84E Hunter VanGilder Hunter VanGilder Rice Lake, WI Rice Lake, WI 1
    6 11 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN 5
    7 7 21G Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -
    8 15 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN 7
    9 8 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI -1
    10 1 11K Davey Kruchten Davey Kruchten Glenwood, MN Glenwood, MN -9
    11 17 26T Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 6
    12 14 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 2
    13 22 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN 9
    14 13 19 Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND -1
    15 12 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN -3
    16 24 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 8
    17 19 27P Tucker Pederson Tucker Pederson East Grand Forks, MN East Grand Forks, MN 2
    18 25 18X Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 7
    19 20 2 Joe Martin Joe Martin Willmar, MN Willmar, MN 1
    20 9 85 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI -11
    21 DNF 23 3 Dave Johnson Dave Johnson New Prague, MN New Prague, MN 2
    22 DNF 10 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -12
    23 DNF 18 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN -5
    24 DNF 16 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN -8
    25 DNF 21 54G Geoff Hellman Geoff Hellman Mandan, ND Mandan, ND -4
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 27P Tucker Pederson Tucker Pederson East Grand Forks, MN East Grand Forks, MN -
    2 15 54G Geoff Hellman Geoff Hellman Mandan, ND Mandan, ND 13
    3 2 3 Dave Johnson Dave Johnson New Prague, MN New Prague, MN -1
    Top 3 transfer
    4 5 18X Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 1
    5 4 12R Kammron Rose Kammron Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -1
    6 3 60 Andrew Milz Andrew Milz Cambridge, MN Cambridge, MN -3
    7 11 54 Dean Kellar Dean Kellar Devlin, ON Devlin, ON 4
    8 9 15R Raice Westover Raice Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON 1
    9 13 84 Doug Martin Doug Martin Willmar, MN Willmar, MN 4
    10 6 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -4
    11 7 18M Michael Swanson Michael Swanson St. Joseph, MN St. Joseph, MN -4
    12 DNF 10 17B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -2
    13 DNF 8 07HD Austin Dueck Austin Dueck New Bothwell, MB New Bothwell, MB -5
    14 DNF 12 14 Alyssa White Alyssa White West Fargo, ND West Fargo, ND -2
    DNS 16 12 Melvin Flickinger Melvin Flickinger Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -
    DNS 14 73 Gage Seehafer Gage Seehafer Saint Michael, MN Saint Michael, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 2 Joe Martin Joe Martin Willmar, MN Willmar, MN 1
    2 15 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN 13
    3 14 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 11
    Top 3 transfer
    4 4 24W Ashley Wampler Ashley Wampler Hecla, SD Hecla, SD -
    5 1 54X A.J. Kellar A.J. Kellar Devlin, ON Devlin, ON -4
    6 8 24A Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN 2
    7 6 31X Anthony Blom Anthony Blom Brandon, MN Brandon, MN -1
    8 5 18 Abraham Germain Abraham Germain Fort Frances, ON Fort Frances, ON -3
    9 9 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN -
    10 13 92R Courtney Rose Courtney Rose Gordon, WI Gordon, WI 3
    11 10 07 Pat McCarthy Pat McCarthy Farmington, MN Farmington, MN -1
    12 11 21 Adam Wraspir Adam Wraspir Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
    13 12 71S Kelsy Siercks Kelsy Siercks Princeton, MN Princeton, MN -1
    DNS 3 24 Andrew Piilo Andrew Piilo Nolalu, ON Nolalu, ON -
    DNS 7 14F Merlyn Flickinger Jr Merlyn Flickinger Jr Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -

    Midwest Modifieds

    25 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 5S David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 1
    2 4 30 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 2
    3 8 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 5
    4 1 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN -3
    5 10 64 Evan Checkalski Evan Checkalski Duluth, MN Duluth, MN 5
    6 5 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
    7 17 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN 10
    8 22 70JR David Simpson David Simpson Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 14
    9 7 155 Gavin Shaw Gavin Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN -2
    10 6 23KR Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -4
    11 24 19D Dane Durbin Dane Durbin Maple Grove, MN Maple Grove, MN 13
    12 11 23W Mitch Weiss Mitch Weiss Osceola, WI Osceola, WI -1
    13 16 16 Garrett Paull Garrett Paull Fort Frances, ON Fort Frances, ON 3
    14 20 1 Jake Stai Jake Stai New Auburn, WI New Auburn, WI 6
    15 9 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN -6
    16 12 7G Rick Grams Rick Grams North Branch, MN North Branch, MN -4
    17 15 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -2
    18 25 14N Caden Neisius Caden Neisius Hastings, MN Hastings, MN 7
    19 DNF 3 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI -16
    20 DNF 23 46J Taylor Jacobson Taylor Jacobson Roseau, MN Roseau, MN 3
    21 DNF 18 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN -3
    22 DNF 19 0LD Les Duellman Les Duellman Winona, MN Winona, MN -3
    23 DNF 21 30K Jake Kierstead Jake Kierstead Sartell, MN Sartell, MN -2
    24 DNF 26 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
    25 DNF 13 04N Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN -12
    26 DNF 27 55 Brody Shaw Brody Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN 1
    27 DNF 14 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -13
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 0LD Les Duellman Les Duellman Winona, MN Winona, MN -
    2 5 46J Taylor Jacobson Taylor Jacobson Roseau, MN Roseau, MN 3
    Top 2 transfer
    3 3 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI -
    4 2 12S Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
    5 6 55 Brody Shaw Brody Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN 1
    6 7 4B Brandon Rehill Brandon Rehill St. Andrews, MB St. Andrews, MB 1
    7 9 3D Daniel Bjonfald Daniel Bjonfald Minneapolis, MN Minneapolis, MN 2
    8 16 13T Steve Thomas Steve Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI 8
    9 17 44.5 Charles Bistodeau Charles Bistodeau Otsego, MN Otsego, MN 8
    10 4 78X Chris Siercks Chris Siercks Maple Grove, MN Maple Grove, MN -6
    11 10 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN -1
    12 8 29 Johnny Lindgren Johnny Lindgren Willmar, MN Willmar, MN -4
    13 15 6 John Norris John Norris Embarrass , MN Embarrass , MN 2
    14 DNF 12 40 Colton Kramer Colton Kramer Pine Island, MN Pine Island, MN -2
    15 DNF 14 29K Cody Krueth Cody Krueth Becker, MN Becker, MN -1
    16 DNF 13 23S Rick Siiter Rick Siiter Esko, MN Esko, MN -3
    17 DNF 11 03F Jason Fall Jason Fall Hammond, WI Hammond, WI -6
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 1 Jake Stai Jake Stai New Auburn, WI New Auburn, WI 3
    2 14 19D Dane Durbin Dane Durbin Maple Grove, MN Maple Grove, MN 12
    Top 2 transfer
    3 3 X Tucker Jacobson Tucker Jacobson Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -
    4 1 743 Devon Charpenter Devon Charpenter Motley, MN Motley, MN -3
    5 8 7A Eric Anderson Eric Anderson Chisholm, MN Chisholm, MN 3
    6 13 20 Carson Madsen Carson Madsen Bayport, MN Bayport, MN 7
    7 10 45 Keegan Kough Keegan Kough Proctor, MN Proctor, MN 3
    8 15 5K Todd Kamish Todd Kamish Lakeville, MN Lakeville, MN 7
    9 12 32N Nick Howard Nick Howard Isanti, MN Isanti, MN 3
    10 DNF 2 0K Matt Kelley Matt Kelley Columbus, MN Columbus, MN -8
    11 DNF 5 21 Jimmy Latvala Jimmy Latvala Solon Springs, WI Solon Springs, WI -6
    12 DNF 7 28 Paul Ripley Paul Ripley Duluth, MN Duluth, MN -5
    13 DNF 9 10 Justin VanEps Justin VanEps Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -4
    14 DNF 11 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN -3
    15 DNF 6 51 Carey LePage Carey LePage Culver, MN Culver, MN -9
    DNS 16 09 Skylar Findley Skylar Findley Clayton, WI Clayton, WI -
    12 Laps

    B Feature 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 30K Jake Kierstead Jake Kierstead Sartell, MN Sartell, MN 3
    2 1 14N Caden Neisius Caden Neisius Hastings, MN Hastings, MN -1
    Top 2 transfer
    3 9 5 Trystan Hagen Trystan Hagen Winona, MN Winona, MN 6
    4 7 55BS Brian Shaw Brian Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN 3
    5 6 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN 1
    6 5 07HD Jesse Mckuski Jesse Mckuski New Bothwell, MB New Bothwell, MB -1
    7 8 19H Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
    8 11 21R Ross Siiter Ross Siiter Esko, MN Esko, MN 3
    9 14 23K Carter Kinnear Carter Kinnear Emo, ON Emo, ON 5
    10 10 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -
    11 DNF 3 48 Cole Kelley Cole Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -8
    12 DNF 12 42 Jason Brott Jason Brott St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
    13 DNF 2 87S Reise Stenberg Reise Stenberg Argusville, ND Argusville, ND -11
    DNS 16 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
    DNS 13 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Otsego, MN Otsego, MN -
    DNS 15 78 Cole Anderson Cole Anderson Saint Augusta, MN Saint Augusta, MN -
    12 Laps

    B Feature 4

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 70JR David Simpson David Simpson Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 2
    2 2 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
    Top 2 transfer
    3 4 00 Ross Fuhrman Ross Fuhrman Ashland, WI Ashland, WI 1
    4 6 1M Josh Mattick Josh Mattick Austin, MN Austin, MN 2
    5 5 67 Glen Brown Glen Brown Rosslyn, ON Rosslyn, ON -
    6 7 13 Jesse Antiporek Jesse Antiporek Dexter, MN Dexter, MN 1
    7 14 14 Paul Neisius Paul Neisius Hastings, MN Hastings, MN 7
    8 16 11S Darren Engesser Darren Engesser Gary, SD Gary, SD 8
    9 8 66 Bill Speak Bill Speak Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -1
    10 12 23 Jason Hobbs Jason Hobbs Ham Lake, MN Ham Lake, MN 2
    11 13 33L Travis Tupa Travis Tupa Hibbing, MN Hibbing, MN 2
    12 DNF 10 19M Gage Myers Gage Myers Appleton, MN Appleton, MN -2
    13 DNF 9 23A Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN -4
    DNS 15 10K Kailey VanEps Kailey VanEps Pennock, MN Pennock, MN -
    DNS 1 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN -
    DNS 11 42B Kaeden Bronner Kaeden Bronner Austin, MN Austin, MN -

    Micro Wing Sprints

    20 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 99 Mason Seubert Mason Seubert Welch, MN Welch, MN 3
    2 1 7X Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN -1
    3 5 7XL Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN 2
    4 2 55 Clayton Hofteig Clayton Hofteig Elk River, MN Elk River, MN -2
    5 3 7 Carson Berglund Carson Berglund Alexandria, MN Alexandria, MN -2
    6 7 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN 1
    7 6 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN -1
    8 11 X Paul Wrazidlo Paul Wrazidlo Duluth, MN Duluth, MN 3
    9 10 128 Marshall Willing Marshall Willing Becker, MN Becker, MN 1
    10 8 B26 Charles Bragg Charles Bragg Bock, MN Bock, MN -2
    11 9 42 Jake Luark Jake Luark Princeton, MN Princeton, MN -2
    8 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 7X Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN 5
    2 4 55 Clayton Hofteig Clayton Hofteig Elk River, MN Elk River, MN 2
    3 10 99 Mason Seubert Mason Seubert Welch, MN Welch, MN 7
    4 8 7 Carson Berglund Carson Berglund Alexandria, MN Alexandria, MN 4
    5 7 7XL Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN 2
    6 3 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN -3
    7 9 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN 2
    8 2 B26 Charles Bragg Charles Bragg Bock, MN Bock, MN -6
    9 11 128 Marshall Willing Marshall Willing Becker, MN Becker, MN 2
    10 5 42 Jake Luark Jake Luark Princeton, MN Princeton, MN -5
    11 DNF 1 X Paul Wrazidlo Paul Wrazidlo Duluth, MN Duluth, MN -10
    All transfer

    Modifieds

    30 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 5
    2 7 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 5
    3 3 10W Ward Imrie Ward Imrie Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
    4 9 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 5
    5 4 89 J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN -1
    6 5 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN -1
    7 17 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 10
    8 18 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 10
    9 2 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -7
    10 22 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 12
    11 13 96 Taton Hansen Taton Hansen Spicer, MN Spicer, MN 2
    12 16 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 4
    13 19 621 Colin Chaschuk Colin Chaschuk Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 6
    14 12 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -2
    15 14 97 Cole Anderson Cole Anderson Le Center, MN Le Center, MN -1
    16 10 T40 Danny Thomas Danny Thomas Knapp, WI Knapp, WI -6
    17 24 40F John Farrington John Farrington Akeley, MN Akeley, MN 7
    18 DNF 1 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -17
    19 DNF 15 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI -4
    20 DNF 21 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN 1
    21 DNF 8 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN -13
    22 DNF 11 7388 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -11
    23 DNF 20 95 Mark Esala Mark Esala Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN -3
    DQ 23 85 Jeff Davis Jeff Davis Devlin, ON Devlin, ON -
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 1
    2 4 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
    3 1 95 Mark Esala Mark Esala Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN -2
    4 5 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 1
    Top 4 transfer
    5 3 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -2
    6 10 40F John Farrington John Farrington Akeley, MN Akeley, MN 4
    7 7 20 Austin Ellis Austin Ellis Rice Lake, WI Rice Lake, WI -
    8 8 48 Marcus Simonson Marcus Simonson Milltown, WI Milltown, WI -
    9 6 24 Tyler English Tyler English Princeton, MN Princeton, MN -3
    10 13 4SALE Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN 3
    11 DNF 11 35X Parker Foster Parker Foster Winona, MN Winona, MN -
    12 DNF 9 00AZ T.J. Wyman T.J. Wyman Klemme, IA Klemme, IA -3
    DNS 12 15W Alex Williamson Alex Williamson Rushford, MN Rushford, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 3
    2 5 621 Colin Chaschuk Colin Chaschuk Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 3
    3 3 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -
    4 7 85 Jeff Davis Jeff Davis Devlin, ON Devlin, ON 3
    Top 4 transfer
    5 9 73P Rene Poluyko Rene Poluyko Tyndall, MB Tyndall, MB 4
    6 6 4 Aj Wiste Aj Wiste Adams, MN Adams, MN -
    7 8 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Duluth, MN Duluth, MN 1
    8 10 15R Raice Westover Raice Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON 2
    9 11 30W Ron Westover Ron Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON 2
    10 12 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN 2
    11 DNF 1 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN -10
    12 DNF 2 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -10

    Mod Fours

    20 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 5 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN 4
    2 2 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
    3 1 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -2
    4 3 18 Luke Erlandson Luke Erlandson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
    5 6 XL1 Mike Rau Mike Rau St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
    6 9 16 Jamie Flickinger Jamie Flickinger New London, MN New London, MN 3
    7 7 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
    8 8 2 Andrew Funt Andrew Funt Ramey, MN Ramey, MN -
    9 15 7 Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN 6
    10 12 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 2
    11 10 3 Joel Madson Joel Madson Isle, MN Isle, MN -1
    12 4 57 Tyler Borg Tyler Borg Brainerd, MN Brainerd, MN -8
    13 11 58 Jeffrey Marthaler Jeffrey Marthaler Brainerd, MN Brainerd, MN -2
    14 13 N88 Josh Madson Josh Madson Mora, MN Mora, MN -1
    15 17 15 Chad Funt Chad Funt Hillman, MN Hillman, MN 2
    16 DNF 16 17 David Slovick David Slovick Elk River, MN Elk River, MN -
    DNS 14 9T Thomas Burgard Thomas Burgard Big Lake, MN Big Lake, MN -

    Super Stocks

    25 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -
    2 5 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 3
    3 6 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 3
    4 3 2 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -1
    5 11 81 Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
    6 25 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 19
    7 15 22 Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN 8
    8 22 21 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 14
    9 2 17L Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN -7
    10 8 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI -2
    11 17 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 6
    12 10 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI -2
    13 23 27 Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI 10
    14 12 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN -2
    15 21 207 Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI 6
    16 9 76 Doug Koski Doug Koski Chisholm, MN Chisholm, MN -7
    17 20 14B Warren Bartelt Warren Bartelt Medford, WI Medford, WI 3
    18 13 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -5
    19 19 10E Jeff Eisner Jr Jeff Eisner Jr Merrill, WI Merrill, WI -
    20 7 00E Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN -13
    21 4 14X Leslie Leu Leslie Leu Medford, WI Medford, WI -17
    22 14 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -8
    23 DNF 16 17X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -7
    24 DNF 24 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -
    25 DNF 18 33 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -7
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 10E Jeff Eisner Jr Jeff Eisner Jr Merrill, WI Merrill, WI -
    2 5 207 Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI 3
    3 3 27 Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI -
    Top 3 transfer
    4 4 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
    5 2 24 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -3
    6 7 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 1
    7 11 71 Brandon Clemens Brandon Clemens Bloomington, MN Bloomington, MN 4
    8 6 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI -2
    9 17 8 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 8
    10 12 89F Cameron Labelle Cameron Labelle Laporte, MN Laporte, MN 2
    11 14 61 Kyle Buffington Kyle Buffington Princeton, MN Princeton, MN 3
    12 8 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -4
    13 16 8T Nicholas Schultz Nicholas Schultz Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN 3
    14 15 17B Lucas Christiansen Lucas Christiansen Hugo, MN Hugo, MN 1
    DNS 10 15 Devin Odegard Devin Odegard Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
    DNS 13 47J Jeremiah Gebhardt Jeremiah Gebhardt Andover, MN Andover, MN -
    DNS 9 2XL Jason Garner Jason Garner Iron River, WI Iron River, WI -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 14B Warren Bartelt Warren Bartelt Medford, WI Medford, WI 1
    2 3 21 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 1
    3 10 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 7
    Top 3 transfer
    4 6 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI 2
    5 9 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 4
    6 1 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -5
    7 11 6 Dan Peterson Dan Peterson Foxboro, WI Foxboro, WI 4
    8 16 11 Riley Groshong Riley Groshong Ironton, MN Ironton, MN 8
    9 12 00 Jason Hobbs Jason Hobbs Ham Lake, MN Ham Lake, MN 3
    10 7 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -3
    11 4 3B Austin Blom Austin Blom Saginaw, MN Saginaw, MN -7
    12 5 33C Cody Emmans Cody Emmans Ham Lake, MN Ham Lake, MN -7
    13 15 28 Josh Cappo Josh Cappo Almena, WI Almena, WI 2
    14 14 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -
    15 13 41 Tommy Patton Tommy Patton Clearwater, MN Clearwater, MN -2
    16 8 14 Ricky Helms Ricky Helms Hibbing, MN Hibbing, MN -8
    17 17 23J Jared Bamberger Jared Bamberger Clayton, WI Clayton, WI -

    Hornets

    20 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 22 Matthew Dittman Matthew Dittman Lake Lillian, MN Lake Lillian, MN 5
    2 7 2 Kole Kampsen Kole Kampsen Belgrade, MN Belgrade, MN 5
    3 1 08 Jeff Rohner Jeff Rohner Willmar, MN Willmar, MN -2
    4 11 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 7
    5 4 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN -1
    6 8 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 2
    7 2 87T Adam VanDerostyne Adam VanDerostyne Canby, MN Canby, MN -5
    8 10 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
    9 16 701 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND 7
    10 18 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 8
    11 13 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN 2
    12 15 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN 3
    13 19 104 Jonathan Aderman Jonathan Aderman St Cloud, MN St Cloud, MN 6
    14 12 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -2
    15 17 03 Christian Kast Christian Kast Fairmount, ND Fairmount, ND 2
    16 23 85 Sara Patton Sara Patton Clearwater, MN Clearwater, MN 7
    17 9 40 Jack Post Jack Post Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -8
    18 DNF 22 07HD Aiden McKuski Aiden McKuski New Bothwell, MB New Bothwell, MB 4
    19 DNF 14 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN -5
    20 DNF 5 37C Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN Big Lake, MN -15
    21 DNF 20 71 Nathan Bird Nathan Bird Hibbing, MN Hibbing, MN -1
    DNS 24 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
    DNS 21 28S Blayne Sweet Blayne Sweet Sauk Centre, MN Sauk Centre, MN -
    DQ 3 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -

    Dirt Late Models

    40 Laps

    A Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 1
    2 5 5E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 3
    3 3 19 Steve Laursen Steve Laursen Cumberland, WI Cumberland, WI -
    4 10 81 Ashley Anderson Ashley Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI 6
    5 1 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -4
    6 7 01 Michael Leach Michael Leach Sun River, MT Sun River, MT 1
    7 8 5F Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
    8 6 15 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -2
    9 17 Y28 Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 8
    10 15 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN 5
    11 13 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI 2
    12 14 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 2
    13 16 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN 3
    14 18 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB 4
    15 20 24 Aaron Lillo Aaron Lillo Proctor, MN Proctor, MN 5
    16 23 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 7
    17 24 99 Adam Prieve Adam Prieve Litchfield, MN Litchfield, MN 7
    18 DNF 26 2 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN 8
    19 DNF 4 22E Kevin Eder Kevin Eder Cameron, WI Cameron, WI -15
    20 DNF 11 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI -9
    21 DNF 12 22 Nick Panitzke Nick Panitzke Lonsdale, MN Lonsdale, MN -9
    22 DNF 21 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI -1
    23 DNF 22 24L Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -1
    24 DNF 25 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN 1
    25 DNF 19 73 Larry Fitzsimmons Larry Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -6
    DNS 9 331TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -
    DNS 27 2M Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -

    Latest Photos

    Latest Videos