Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney
    10/22/2022 - Ogilvie Raceway

    10/22/2022 - Ogilvie Raceway

    Ogilvie, MN

    Topless Nationals Night 2

    Drivers Meeting 4:00pm
    LIVE Driver Redraw: 4:15pm
    In front of Grandstands on the Grass
    Draw Cut Off: 4:30pm
    (Micro Sprints and only New Drivers need to Draw)
    Racing Starts: 5:00pm

    Order of Events
    Bmains - If Needed (12 Laps)
    Street Stocks
    Midwest Modifieds
    Super Stocks
    Mod Fours
    Modifieds

    Heats (10 Laps)
    Micro Sprints

    Parade for the Cure

    Features
    Street Stocks (25 Laps)
    Midwest Modifieds (25 Laps)
    Micro Sprints (20 Laps)
    Super Stocks (25 Laps)
    Mod Fours (20 Laps)
    Modifieds (30 Laps)

    Classes

    • Street Stocks36 entries
    • Midwest Modifieds68 entries
    • Micro Wing Sprints11 entries
    • Modifieds27 entries
    • Mod Fours17 entries
    • Super Stocks40 entries

    Track Contact

    Full Event Information on MyRacePass

    Street Stocks

    25 Laps

    Street Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 84V Hunter VanGilder Hunter VanGilder Rice Lake, WI Rice Lake, WI 3
    2 1 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN -1
    3 3 26T Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
    4 10 24 James Clausen James Clausen Menomonie, WI Menomonie, WI 6
    5 5 40 Nick Traynor Nick Traynor Barron, WI Barron, WI -
    6 8 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 2
    7 7 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN -
    8 19 18X Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 11
    9 13 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 4
    10 6 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN -4
    11 11 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -
    12 22 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 10
    13 20 19 Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 7
    14 21 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND 7
    15 9 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN -6
    16 12 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN -4
    17 DNF 15 84 Joe Martin Joe Martin Willmar, MN Willmar, MN -2
    18 DNF 14 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI -4
    19 DNF 17 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -2
    20 DNF 24 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 4
    21 DNF 18 50 Alec Nesbit Alec Nesbit Princeton, MN Princeton, MN -3
    22 DNF 16 17L Mike Layne Mike Layne Mound, MN Mound, MN -6
    23 DNF 2 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -21
    DNS 23 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 1
    2 6 18X Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 4
    3 7 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND 4
    4 10 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 6
    Top 4 transfer
    5 3 17 Zach Beaulieu Zach Beaulieu Chetek, WI Chetek, WI -2
    6 DNF 4 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN -2
    7 DNF 1 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -6
    8 DNF 5 38 Tyler Kunz Tyler Kunz Burtrum, MN Burtrum, MN -3
    9 DNF 9 69 Dominick Platow Dominick Platow Paynesville, MN Paynesville, MN -
    10 DNF 8 82JR Sophie Anderson Sophie Anderson Chokio, MN Chokio, MN -2
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 50 Alec Nesbit Alec Nesbit Princeton, MN Princeton, MN 1
    2 7 19 Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 5
    3 8 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 5
    4 3 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -1
    Top 4 transfer
    5 10 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN 5
    6 9 18 Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 3
    7 1 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN Hinckley, MN -6
    8 DNF 4 24W Ashley Wampler Ashley Wampler Hecla, SD Hecla, SD -4
    DNS 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN -
    DQ 5 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -

    Midwest Modifieds

    25 Laps

    Midwest Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 5 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 4
    2 3 95 Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 1
    3 1 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN -2
    4 12 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 8
    5 4 2G Tanner Gehl Tanner Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI -1
    6 24 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 18
    7 2 25N Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -5
    8 8 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN -
    9 15 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 6
    10 9 24 Cole Elton Cole Elton Dalbo, MN Dalbo, MN -1
    11 6 27M Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -5
    12 13 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 1
    13 14 169 Justin Olson Justin Olson Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN 1
    14 7 55 Brody Shaw Brody Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN -7
    15 19 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Osceola, WI Osceola, WI 4
    16 18 40 Chris VanMil Chris VanMil Barnesville, MN Barnesville, MN 2
    17 17 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN -
    18 21 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 3
    19 16 40S Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -3
    20 22 H1 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 2
    21 23 00 Ross Fuhrman Ross Fuhrman Ashland, WI Ashland, WI 2
    22 11 15N Cole Neisius Cole Neisius Hastings, MN Hastings, MN -11
    23 10 75 Joe Neisius Joe Neisius Rosemount, MN Rosemount, MN -13
    24 DNF 20 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -4
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 1
    2 4 40 Chris VanMil Chris VanMil Barnesville, MN Barnesville, MN 2
    3 7 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 4
    Top 3 transfer
    4 17 12S Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN 13
    5 13 10D Patrick Davis Patrick Davis Sioux Lookout, ON Sioux Lookout, ON 8
    6 11 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN 5
    7 5 155 Gavin Shaw Gavin Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN -2
    8 9 54 Jett Sorensen Jett Sorensen Rochester, MN Rochester, MN 1
    9 14 5K Todd Kamish Todd Kamish Lakeville, MN Lakeville, MN 5
    10 6 78 Cole Anderson Cole Anderson Saint Augusta, MN Saint Augusta, MN -4
    11 3 64 Evan Checkalski Evan Checkalski Duluth, MN Duluth, MN -8
    12 12 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -
    13 18 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN 5
    14 15 73X Nick Neisius Nick Neisius Lonsdale, MN Lonsdale, MN 1
    15 DNF 1 70JR David Simpson David Simpson Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -14
    16 DNF 8 14N Caden Neisius Caden Neisius Hastings, MN Hastings, MN -8
    17 DNF 10 BAN1 Casey Kintner Casey Kintner Mountain Iron, MN Mountain Iron, MN -7
    DNS 16 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 40S Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI 1
    2 1 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Osceola, WI Osceola, WI -1
    3 9 H1 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 6
    Top 3 transfer
    4 4 12 Matt Dickey Matt Dickey Shakopee, MN Shakopee, MN -
    5 7 OK Matt Kelley Matt Kelley Columbus, MN Columbus, MN 2
    6 8 10 Justin VanEps Justin VanEps Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN 2
    7 13 18 Tacoma Randall Tacoma Randall Rice Lake, WI Rice Lake, WI 6
    8 11 3D Daniel Bjonfald Daniel Bjonfald Minneapolis, MN Minneapolis, MN 3
    9 10 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN 1
    10 16 32N Nick Howard Nick Howard Isanti, MN Isanti, MN 6
    11 12 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Otsego, MN Otsego, MN 1
    12 15 7G Rick Grams Rick Grams North Branch, MN North Branch, MN 3
    13 18 5T Trystan Hagen Trystan Hagen Winona, MN Winona, MN 5
    14 DNF 3 1M Josh Mattick Josh Mattick Rose Creek, MN Rose Creek, MN -11
    15 DNF 14 1 Aj Wiste Aj Wiste Adams, MN Adams, MN -1
    16 DNF 5 25 Brandon Hines Brandon Hines Becker, MN Becker, MN -11
    17 DNF 6 4B Brandon Rehill Brandon Rehill St. Andrews, MB St. Andrews, MB -11
    18 DNF 17 28 Channing Tates Channing Tates Narol, MB Narol, MB -1
    12 Laps

    B Feature 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN 1
    2 1 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
    3 4 00 Ross Fuhrman Ross Fuhrman Ashland, WI Ashland, WI 1
    Top 3 transfer
    4 6 55S Brian Shaw Brian Shaw Brownsdale, MN Brownsdale, MN 2
    5 17 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 12
    6 3 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN -3
    7 7 28R Paul Ripley Paul Ripley Duluth, MN Duluth, MN -
    8 8 48 Cole Kelley Cole Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -
    9 14 29K Cody Krueth Cody Krueth Becker, MN Becker, MN 5
    10 5 66 Bill Speak Bill Speak Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -5
    11 13 10K Kailey VanEps Kailey VanEps Pennock, MN Pennock, MN 2
    12 12 7P Cory Peterson Cory Peterson Red Lake, MN Red Lake, MN -
    13 15 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN 2
    14 16 21R Ross Siiter Ross Siiter Esko, MN Esko, MN 2
    15 9 67 Glen Brown Glen Brown Rosslyn, ON Rosslyn, ON -6
    16 18 31R John Norris John Norris Embarrass , MN Embarrass , MN 2
    17 DNF 10 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -7
    DNS 11 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -

    Micro Wing Sprints

    20 Laps

    Micro Sprint Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 99 Mason Seubert Mason Seubert Welch, MN Welch, MN 1
    2 6 9 Ryan Frandsen Ryan Frandsen Owatonna, MN Owatonna, MN 4
    3 3 7 Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN -
    4 10 26 Kendra Pickett Kendra Pickett Colfax, WI Colfax, WI 6
    5 9 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN 4
    6 DNF 7 X Paul Wrazidlo Paul Wrazidlo Duluth, MN Duluth, MN 1
    7 DNF 1 4J Joe Snow Joe Snow Zimmerman, MN Zimmerman, MN -6
    8 DNF 8 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN -
    9 DNF 5 37 Landon Davis Landon Davis New Richmond, WI New Richmond, WI -4
    10 DNF 4 11X Patrick Erickson Patrick Erickson Princeton, MN Princeton, MN -6
    11 DNF 11 88 Caleb Moen Caleb Moen Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
    10 Laps

    Heat 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 7 Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN 3
    2 2 37 Landon Davis Landon Davis New Richmond, WI New Richmond, WI -
    3 6 4J Joe Snow Joe Snow Zimmerman, MN Zimmerman, MN 3
    4 1 11X Patrick Erickson Patrick Erickson Princeton, MN Princeton, MN -3
    5 7 99 Mason Seubert Mason Seubert Welch, MN Welch, MN 2
    6 3 9 Ryan Frandsen Ryan Frandsen Owatonna, MN Owatonna, MN -3
    7 10 X Paul Wrazidlo Paul Wrazidlo Duluth, MN Duluth, MN 3
    8 9 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN 1
    9 8 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN -1
    10 DNF 5 26 Kendra Pickett Kendra Pickett Colfax, WI Colfax, WI -5
    11 DNF 11 88 Caleb Moen Caleb Moen Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
    All transfer

    Modifieds

    30 Laps

    Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 96 Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 1
    2 5 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 3
    3 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -2
    4 6 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
    5 9 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 4
    6 4 112 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI -2
    7 12 12 Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN 5
    8 14 621 Colin Chaschuk Colin Chaschuk Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 6
    9 10 43K Kaden Blaeser Kaden Blaeser Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
    10 8 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -2
    11 15 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 4
    12 3 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -9
    13 24 95 Mark Esala Mark Esala Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN 11
    14 11 88W Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -3
    15 25 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN 10
    16 20 91 Jarrett Carter Jarrett Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 4
    17 18 40H John Farrington John Farrington Akeley, MN Akeley, MN 1
    18 21 73P Rene Poluyko Rene Poluyko Tyndall, MB Tyndall, MB 3
    19 19 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Duluth, MN Duluth, MN -
    20 22 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN 2
    21 DNF 13 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -8
    22 DNF 7 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -15
    23 DNF 16 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN -7
    24 DNF 23 15R Raice Westover Raice Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON -1
    25 DNF 27 30W Ron Westover Ron Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON 2
    DNS 17 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
    DNS 26 4C Taylor Garberich Taylor Garberich Maynard, MN Maynard, MN -

    Mod Fours

    20 Laps

    Mod Fours Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 7 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD 6
    2 8 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN 6
    3 1 17 David Slovick David Slovick Elk River, MN Elk River, MN -2
    4 15 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 11
    5 2 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -3
    6 6 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
    7 3 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -4
    8 5 18 Luke Erlandson Luke Erlandson Brainerd, MN Brainerd, MN -3
    9 17 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN 8
    10 9 31J Jordan Fischer Jordan Fischer Ogilvie, MN Ogilvie, MN -1
    11 11 21 David Fortier David Fortier Ramsey, MN Ramsey, MN -
    12 14 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 2
    13 13 24 Tyler English Tyler English Princeton, MN Princeton, MN -
    14 12 M1 Mike Rau Mike Rau St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
    15 DNF 4 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -11
    16 DNF 16 07M Donald Mead Donald Mead Dayton, MN Dayton, MN -
    17 DNF 10 57 Tyler Borg Tyler Borg Brainerd, MN Brainerd, MN -7

    Super Stocks

    25 Laps

    Super Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 5
    2 7 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 5
    3 8 22 Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN 5
    4 2 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -2
    5 5 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -
    6 14 2M Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 8
    7 12 2 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 5
    8 17 #1 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 9
    9 4 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -5
    10 22 5F Fritz Myers Fritz Myers Hackensack, MN Hackensack, MN 12
    11 15 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
    12 9 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI -3
    13 3 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -10
    14 20 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN 6
    15 24 17 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 9
    16 21 10E Jeff Eisner Jr Jeff Eisner Jr Merrill, WI Merrill, WI 5
    17 25 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 8
    18 DNF 19 17L Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN 1
    19 DNF 16 29G Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -3
    20 DNF 23 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 3
    21 DNF 18 24 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -3
    22 DNF 13 511 Zach Schultz Zach Schultz Grove City, MN Grove City, MN -9
    23 DNF 1 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -22
    24 DNF 10 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -14
    25 DNF 11 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN -14
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 #1 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 1
    2 4 17L Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN 2
    3 3 10E Jeff Eisner Jr Jeff Eisner Jr Merrill, WI Merrill, WI -
    4 6 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 2
    Top 4 transfer
    5 8 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN 3
    6 5 81 Riley Groshong Riley Groshong Ironton, MN Ironton, MN -1
    7 10 2XL Jason Garner Jason Garner Iron River, WI Iron River, WI 3
    8 DNF 1 14 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -7
    9 DNF 12 81L Brian Lee Brian Lee Howard Lake, MN Howard Lake, MN 3
    10 DNF 9 214 Tucker Budreau Tucker Budreau Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
    DNS 7 11 Denny Schouveller Denny Schouveller Hugo, MN Hugo, MN -
    DNS 11 47J Jeremiah Gebhardt Jeremiah Gebhardt Andover, MN Andover, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 24 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -
    2 2 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
    3 12 5F Fritz Myers Fritz Myers Hackensack, MN Hackensack, MN 9
    4 3 17 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
    Top 4 transfer
    5 7 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI 2
    6 6 77 Andy Ladd Andy Ladd Cumberland, WI Cumberland, WI -
    7 8 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
    8 9 214F Joey Fitzsimmons Joey Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN 1
    9 DNF 5 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -4
    10 DNF 4 81F3 Rick Friendt Rick Friendt New Richmond, WI New Richmond, WI -6
    DNS 11 34 Joseph Miller Joseph Miller New Richmond, WI New Richmond, WI -
    DNS 10 6 Dan Peterson Dan Peterson Foxboro, WI Foxboro, WI -

    Latest Photos

    Latest Videos