Ogilvie Raceway

    Architech Mechanical
    Coors Light
    Daves Floor Sanding
    DN Trucking
    East Central
    EBS
    Engine Tech
    Grand Casino
    HJort
    IBEW
    ISLE
    JPW Concept Engines
    Loffler
    Minnesota Equipment
    NAPA
    Novus Glass
    Olson Power Equipment
    Pepsi
    Pine Tech Community College
    Plunketts
    Rock Auto
    Septic Check
    Spire Credit Union
    Structural Buildings
    Twisted Tea
    Wagamon Brothers
    Wissota
    Bill Jerkowski Real Estate
    2nd Generation Chimney
    10/8/2022 - Ogilvie Raceway

    10/8/2022 - Ogilvie Raceway

    Ogilvie, MN

    Fall Classic Presented by FYE Motorsports

    Pits Open: 3:00pm
    Draw Cut off & Drivers Meeting: 4:15pm
    Racing Begins: 5:00pm

    Order of Events
    BMains (if Needed) - 12 Laps
    Street Stocks
    Midwest Modifieds
    Late Models
    Modifieds
    Super Stocks
    Mod Fours
    Pure Stocks
    Hornets

    Features
    Street Stocks (25 Laps)
    Midwest Modifieds (25 Laps)
    Late Models (40 Laps)
    Modifieds (35 Laps)
    Super Stocks (30 Laps)
    Mod Fours (20 Laps)
    Pure Stocks (20 Laps)
    Hornets (20 Laps)

    Classes

    • Modifieds
    • WISSOTA Modifieds46 entries
    • WISSOTA Midwest Mods64 entries
    • WISSOTA Mod Four21 entries
    • WISSOTA Super Stock45 entries
    • WISSOTA Pure Stock13 entries
    • WISSOTA Street Stock36 entries
    • WISSOTA Late Model28 entries
    • WISSOTA Hornet44 entries

    Track Contact

    News

    Full Event Information on MyRacePass

    WISSOTA Modifieds

    35 Laps

    Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
    2 1 11X Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -1
    3 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 1
    4 5 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 1
    5 17 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 12
    6 6 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -
    7 12 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 5
    8 7 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN -1
    9 13 57 Mike Anderson Mike Anderson Jim Falls, WI Jim Falls, WI 4
    10 16 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 6
    11 10 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN -1
    12 23 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 11
    13 22 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 9
    14 14 43K Kaden Blaeser Kaden Blaeser Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
    15 24 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 9
    16 18 10W Ward Imrie Ward Imrie Winnipeg, MB Winnipeg, MB 2
    17 20 4J Lee Grosz Lee Grosz Watertown, SD Watertown, SD 3
    18 9 621 Colin Chaschuk Colin Chaschuk Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -9
    19 21 8S Tony Schill Tony Schill Oakdale, MN Oakdale, MN 2
    20 25 11 Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI 5
    21 DNF 2 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -19
    22 DNF 15 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -7
    23 DNF 11 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -12
    24 DNF 19 12A Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN -5
    25 DNF 8 2 Todd Gehl Todd Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI -17
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 2
    2 1 12A Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN -1
    3 2 8S Tony Schill Tony Schill Oakdale, MN Oakdale, MN -1
    4 4 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -
    Top 4 transfer
    5 8 40F John Farrington John Farrington Akeley, MN Akeley, MN 3
    6 6 11 Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI -
    7 7 88W Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -
    8 9 4A Hunter Anderson Hunter Anderson Phillips, WI Phillips, WI 1
    9 14 12 Tony Caissie Tony Caissie Winnipeg, MB Winnipeg, MB 5
    10 12 17 Michael Procopio Michael Procopio Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
    11 13 27 Chris Unrau Chris Unrau Winkler, MB Winkler, MB 2
    12 DNF 5 99K Mark Kangas Mark Kangas Eveleth, MN Eveleth, MN -7
    13 DNF 10 04JR Nick Ayotte Nick Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN -3
    DNS 15 22M Davey Mills Davey Mills Bemidji, MN Bemidji, MN -
    DQ 11 15F Devin Fouquette Devin Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 10W Ward Imrie Ward Imrie Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
    2 6 4J Lee Grosz Lee Grosz Watertown, SD Watertown, SD 4
    3 10 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 7
    4 2 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -2
    Top 4 transfer
    5 7 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls, WI River Falls, WI 2
    6 8 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
    7 14 97L Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN 7
    8 9 74 Dustin Wahl Dustin Wahl Greenbush, MN Greenbush, MN 1
    9 3 48 Marcus Simonson Marcus Simonson Milltown, WI Milltown, WI -6
    10 11 12W Kent Winkelman Kent Winkelman Maple Grove, MN Maple Grove, MN 1
    11 13 99 Doyle Erickson Doyle Erickson Bagley, MN Bagley, MN 2
    12 12 8 Al Giesbrecht Al Giesbrecht Winkler, MB Winkler, MB -
    13 15 2D Jonathan Dulas Jonathan Dulas Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN 2
    14 DNF 5 7J Rick Jacobson Rick Jacobson Bemidji, MN Bemidji, MN -9
    DNS 4 36 Danny Bayer Danny Bayer Elrosa, MN Elrosa, MN -

    WISSOTA Midwest Mods

    25 Laps

    Midwest Modifieds Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 95 Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 1
    2 5 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 3
    3 1 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN -2
    4 12 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 8
    5 17 85 Jamie Davis Jamie Davis Fort Frances, ON Fort Frances, ON 12
    6 4 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Osceola, WI Osceola, WI -2
    7 16 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 9
    8 18 13B Jess Brekke Jess Brekke Devils Lake, ND Devils Lake, ND 10
    9 11 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN 2
    10 22 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI 12
    11 19 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 8
    12 24 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 12
    13 15 40 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI 2
    14 3 69 Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN -11
    15 20 91 Jarrett Carter Jarrett Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 5
    16 8 14 Adam Brotherton Adam Brotherton Huron, SD Huron, SD -8
    17 14 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Otsego, MN Otsego, MN -3
    18 26 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 8
    19 23 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 4
    20 25 2TG Tanner Gehl Tanner Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI 5
    21 10 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN -11
    22 7 2 Charlie Castle Charlie Castle Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -15
    23 DNF 21 77X Dylan McCaughan Dylan McCaughan St. Francois Xavier, MB St. Francois Xavier, MB -2
    24 DNF 13 12 Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN -11
    25 DNF 9 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN -16
    26 DNF 6 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -20
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 85 Jamie Davis Jamie Davis Fort Frances, ON Fort Frances, ON 1
    2 4 91 Jarrett Carter Jarrett Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 2
    3 16 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 13
    Top 3 transfer
    4 1 28 Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -3
    5 3 16 Garrett Paull Garrett Paull Fort Frances, ON Fort Frances, ON -2
    6 7 H1 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 1
    7 5 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -2
    8 15 40K Colton Kramer Colton Kramer Pine Island, MN Pine Island, MN 7
    9 11 08 Levi Voss Levi Voss Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
    10 10 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -
    11 12 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN 1
    12 DNF 8 71S Tim Siercks Tim Siercks Princeton, MN Princeton, MN -4
    13 DNF 13 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -
    14 DNF 6 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -8
    15 DNF 9 55 Jacob Toepper Jacob Toepper Hugo, MN Hugo, MN -6
    DNS 14 89 Kolby Reed Kolby Reed Kakabeka Falls, ON Kakabeka Falls, ON -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 13B Jess Brekke Jess Brekke Devils Lake, ND Devils Lake, ND -
    2 2 77X Dylan McCaughan Dylan McCaughan St. Francois Xavier, MB St. Francois Xavier, MB -
    3 13 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 10
    Top 3 transfer
    4 9 24 Cole Elton Cole Elton Dalbo, MN Dalbo, MN 5
    5 5 14L Ben Lewis Ben Lewis Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
    6 11 13C Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI 5
    7 10 OK Matt Kelley Matt Kelley Columbus, MN Columbus, MN 3
    8 12 24T Liz Toepper Liz Toepper Hugo, MN Hugo, MN 4
    9 3 78 Cole Anderson Cole Anderson Saint Augusta, MN Saint Augusta, MN -6
    10 8 7G Rick Grams Rick Grams North Branch, MN North Branch, MN -2
    11 16 37 Joey Price Joey Price Great Falls, MT Great Falls, MT 5
    12 DNF 7 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN -5
    13 DNF 14 7A Eric Anderson Eric Anderson Chisholm, MN Chisholm, MN 1
    DNS 6 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN -
    DNS 15 21R Ross Siiter Ross Siiter Esko, MN Esko, MN -
    DQ 4 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI -
    12 Laps

    B Feature 3

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 1
    2 3 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI 1
    3 12 2TG Tanner Gehl Tanner Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI 9
    Top 3 transfer
    4 7 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN 3
    5 6 13 Devyn Weleski Devyn Weleski Blackduck, MN Blackduck, MN 1
    6 1 74J Josh Christy Josh Christy Maricopa, AZ Maricopa, AZ -5
    7 8 19J Jared Akervik Jared Akervik Superior, WI Superior, WI 1
    8 11 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI 3
    9 DNF 5 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN -4
    10 DNF 9 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN -1
    11 DNF 15 13H Kevin Hautala Kevin Hautala Zimmerman, MN Zimmerman, MN 4
    12 DNF 14 BAN1 Casey Kintner Casey Kintner Mountain Iron, MN Mountain Iron, MN 2
    13 DNF 10 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -3
    DNS 4 70JR David Simpson David Simpson Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -
    DNS 16 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
    DNS 13 13M Cole Mueller Cole Mueller Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -

    WISSOTA Mod Four

    20 Laps

    Mod Fours Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 5
    2 8 17 David Slovick David Slovick Elk River, MN Elk River, MN 6
    3 15 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN 12
    4 9 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI 5
    5 4 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN -1
    6 10 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 4
    7 12 XL1 Chad Funt Chad Funt Hillman, MN Hillman, MN 5
    8 7 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -1
    9 5 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN -4
    10 1 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -9
    11 11 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -
    12 19 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN 7
    13 14 99 Blake Erickson Blake Erickson Bagley, MN Bagley, MN 1
    14 21 6 Patrick Specht Patrick Specht Brainerd, MN Brainerd, MN 7
    15 17 89 Chris McClain Chris McClain Mora, MN Mora, MN 2
    16 13 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN -3
    17 16 N28 Hailey Nohner Hailey Nohner Onamia, MN Onamia, MN -1
    18 DNF 18 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
    19 DNF 2 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -17
    20 DNF 3 31J Jordan Fischer Jordan Fischer Ogilvie, MN Ogilvie, MN -17
    21 DNF 20 07 Donald Mead Donald Mead Dayton, MN Dayton, MN -1

    WISSOTA Super Stock

    30 Laps

    Super Stock Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 3
    2 6 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 4
    3 14 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN 11
    4 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -3
    5 2 2C Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -3
    6 5 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -1
    7 18 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 11
    8 20 19 James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 12
    9 13 3 Brandon Linquist Brandon Linquist Waite Park, MN Waite Park, MN 4
    10 11 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 1
    11 10 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
    12 8 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -4
    13 19 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 6
    14 15 22T Terran Spacek Terran Spacek Phillips, WI Phillips, WI 1
    15 12 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -3
    16 22 8 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 6
    17 16 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI -1
    18 23 76 Doug Koski Doug Koski Chisholm, MN Chisholm, MN 5
    19 25 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 6
    20 DNF 24 51 Jeremiah Passow Jeremiah Passow Foreston, MN Foreston, MN 4
    21 DNF 21 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -
    22 DNF 7 19L Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -15
    23 DNF 17 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -6
    24 DNF 3 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN -21
    DQ 9 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN -
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -
    2 2 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -
    3 14 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 11
    4 4 76 Doug Koski Doug Koski Chisholm, MN Chisholm, MN -
    Top 4 transfer
    5 5 24 Chuck Metzger Chuck Metzger Princeton, MN Princeton, MN -
    6 3 100 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI -3
    7 6 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -1
    8 7 8K Nicholas Krattenmaker Nicholas Krattenmaker Otsego, MN Otsego, MN -1
    9 10 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN 1
    10 11 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
    11 15 2XL Jason Garner Jason Garner Iron River, WI Iron River, WI 4
    12 13 41 Tommy Patton Tommy Patton Clearwater, MN Clearwater, MN 1
    13 12 19X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -1
    14 8 81L Brian Lee Brian Lee Howard Lake, MN Howard Lake, MN -6
    15 9 62G Kenny Barber Kenny Barber Starbuck, MN Starbuck, MN -6
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN -
    2 3 19 James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 1
    3 2 8 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN -1
    4 7 51 Jeremiah Passow Jeremiah Passow Foreston, MN Foreston, MN 3
    Top 4 transfer
    5 8 24L Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN 3
    6 11 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI 5
    7 5 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -2
    8 4 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -4
    9 9 37 Tyler Vanderby Tyler Vanderby St. Paul Park, MN St. Paul Park, MN -
    10 14 26 Matt Melhouse Matt Melhouse Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN 4
    11 6 81 Riley Groshong Riley Groshong Ironton, MN Ironton, MN -5
    12 12 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -
    13 DNF 10 23J Jared Bamberger Jared Bamberger Clayton, WI Clayton, WI -3
    DNS 13 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN -

    WISSOTA Pure Stock

    20 Laps

    Pure Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 2 1 Ryan Olson Ryan Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
    2 5 35B Josh Berg Josh Berg Bemidji, MN Bemidji, MN 3
    3 1 57 Austin Carlson Austin Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN -2
    4 7 5 Dusty Caspers Dusty Caspers Bagley, MN Bagley, MN 3
    5 9 60 Andrew Milz Andrew Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 4
    6 10 16R Ashley Robinette Ashley Robinette Pine City, MN Pine City, MN 4
    7 DNF 3 86J Jake Smith Jake Smith Cohasset, MN Cohasset, MN -4
    8 DNF 4 231 Tom Treviranus Tom Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI -4
    9 DNF 12 26 Tyler Kachinske Tyler Kachinske Duluth, MN Duluth, MN 3
    10 DNF 6 131 Jessie Treviranus Jessie Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI -4
    11 DNF 11 39 Deryk Weleski Deryk Weleski Bemidji, MN Bemidji, MN -
    12 DNF 8 62 Aaron Bitker Aaron Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN -4
    DQ 13 23R James Rahn James Rahn Poskin, WI Poskin, WI -

    WISSOTA Street Stock

    25 Laps

    Street Stocks Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 2
    2 1 69JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
    3 8 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN 5
    4 2 40 Nick Traynor Nick Traynor Barron, WI Barron, WI -2
    5 16 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI 11
    6 5 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN -1
    7 4 24 James Clausen James Clausen Menomonie, WI Menomonie, WI -3
    8 6 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -2
    9 19 26 Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 10
    10 17 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 7
    11 18 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 7
    12 7 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI -5
    13 20 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN 7
    14 24 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 10
    15 9 67R Weston Ramsrud Weston Ramsrud Bagley, MN Bagley, MN -6
    16 23 12 Kammron Rose Kammron Rose Dorchester, WI Dorchester, WI 7
    17 10 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN -7
    18 25 7 Caiden Engel Caiden Engel Ladysmith, WI Ladysmith, WI 7
    19 22 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 3
    20 21 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI 1
    21 14 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN Hinckley, MN -7
    22 DNF 13 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN -9
    23 DNF 11 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -12
    24 DNF 15 36 Ross Spitzer Ross Spitzer Blooming Prairie, MN Blooming Prairie, MN -9
    25 DNF 12 97 Hunter Domagala Hunter Domagala Mandan, ND Mandan, ND -13
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 3 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 2
    2 6 26 Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 4
    3 7 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI 4
    4 2 12 Kammron Rose Kammron Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -2
    Top 4 transfer
    5 4 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -1
    6 9 7 Caiden Engel Caiden Engel Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
    7 DNF 8 18 Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
    8 DNF 5 7Z Nick Emon Nick Emon Rapid City, SD Rapid City, SD -3
    9 DNF 1 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -8
    10 DNF 10 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 5
    2 9 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN 7
    3 1 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -2
    4 4 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
    Top 4 transfer
    5 5 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
    6 2 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -4
    7 8 17 Zach Beaulieu Zach Beaulieu Chetek, WI Chetek, WI 1
    8 7 69 Dominick Platow Dominick Platow Paynesville, MN Paynesville, MN -1
    9 10 92R Courtney Rose Courtney Rose Gordon, WI Gordon, WI 1
    10 DNF 3 27 Justis Bjergo Justis Bjergo Champlin, MN Champlin, MN -7

    WISSOTA Late Model

    40 Laps

    Late Models Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 6 11D Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 5
    2 5 5E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 3
    3 15 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 12
    4 14 47 Danny Vang Danny Vang Deerwood, MN Deerwood, MN 10
    5 1 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -4
    6 28 21 Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN 22
    7 2 29F Dave Flynn Dave Flynn Superior, WI Superior, WI -5
    8 16 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 8
    9 13 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 4
    10 8 173 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -2
    11 7 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN -4
    12 17 28 Max Nelson Max Nelson Milaca, MN Milaca, MN 5
    13 24 73 Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN 11
    14 18 73A Adam Prieve Adam Prieve Litchfield, MN Litchfield, MN 4
    15 DNF 26 T18 T.J. Adams T.J. Adams Hayward, WI Hayward, WI 11
    16 DNF 11 11X Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -5
    17 DNF 25 18L Rob Caho Jr Rob Caho Jr Rush City, MN Rush City, MN 8
    18 DNF 3 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -15
    19 DNF 4 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -15
    20 DNF 10 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -10
    21 DNF 23 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB 2
    22 DNF 12 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -10
    23 DNF 20 17J Marcus Simonson Marcus Simonson Milltown, WI Milltown, WI -3
    24 DNF 27 12S Brad Seng Brad Seng Grand Forks, ND Grand Forks, ND 3
    25 DNF 21 0 Dakota Hubbard Dakota Hubbard Milaca, MN Milaca, MN -4
    26 DNF 9 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -17
    27 DNF 19 89 Scott Meeds Scott Meeds Shell Lake, WI Shell Lake, WI -8
    28 DNF 22 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -6

    WISSOTA Hornet

    20 Laps

    Hornets Feature

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 9 2JR Nathan Kohl Nathan Kohl Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 8
    2 1 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -1
    3 17 11 Jesse Turnvall Jesse Turnvall North Branch, MN North Branch, MN 14
    4 6 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN 2
    5 11 34 Mark Gangl Mark Gangl Bovey, MN Bovey, MN 6
    6 13 21 Paul George Paul George Princeton, MN Princeton, MN 7
    7 3 87T Adam VanDerostyne Adam VanDerostyne Canby, MN Canby, MN -4
    8 14 21H Blake Hawker Blake Hawker Rice, MN Rice, MN 6
    9 19 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 10
    10 21 05R Andrew Malinowski Andrew Malinowski Brainerd, MN Brainerd, MN 11
    11 24 28 Josh Rowe Josh Rowe Duluth, MN Duluth, MN 13
    12 25 53 Branley Theel Branley Theel Princeton, MN Princeton, MN 13
    13 22 94A Bobie Arnes Bobie Arnes Foreston, MN Foreston, MN 9
    14 DNF 23 59F Zachary Furbur Zachary Furbur Royalton, MN Royalton, MN 9
    15 DNF 10 41 Ryder Gangl Ryder Gangl Bovey, MN Bovey, MN -5
    16 DNF 5 2 Mark Lambert Mark Lambert Ogilvie, MN Ogilvie, MN -11
    17 DNF 7 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN -10
    18 DNF 18 00T Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN -
    19 DNF 8 14A A.J. House A.J. House Cloquet, MN Cloquet, MN -11
    20 DNF 20 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN -
    DQ 2 13N Brandon Nyberg Brandon Nyberg Andover, MN Andover, MN -
    DQ 16 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
    DQ 4 47J Justin Barsness Justin Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
    DQ 12 113 Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN -
    DQ 15 37A Alex Aderman Alex Aderman Big Lake, MN Big Lake, MN -
    12 Laps

    B Feature 1

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 1 11 Jesse Turnvall Jesse Turnvall North Branch, MN North Branch, MN -
    2 3 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 1
    3 13 05R Andrew Malinowski Andrew Malinowski Brainerd, MN Brainerd, MN 10
    4 14 59F Zachary Furbur Zachary Furbur Royalton, MN Royalton, MN 10
    Top 4 transfer
    5 8 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 3
    6 9 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN 3
    7 4 53 Branley Theel Branley Theel Princeton, MN Princeton, MN -3
    8 10 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN 2
    9 7 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN Milaca, MN -2
    10 DNF 2 5X Peyton Edelman Peyton Edelman Solway, MN Solway, MN -8
    11 DNF 12 97X Carter Kmett Carter Kmett Rochester, MN Rochester, MN 1
    12 DNF 11 11PX Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -1
    DNS 5 40 Adam Post Adam Post -
    DQ 6 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -
    12 Laps

    B Feature 2

    Finish Start # Competitor Hometown +/-
    1 4 00T Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN 3
    2 3 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN 1
    3 12 94A Bobie Arnes Bobie Arnes Foreston, MN Foreston, MN 9
    4 2 28 Josh Rowe Josh Rowe Duluth, MN Duluth, MN -2
    Top 4 transfer
    5 9 7S Marty Serbus Marty Serbus Kinney, MN Kinney, MN 4
    6 10 32J Nick Howard Nick Howard Isanti, MN Isanti, MN 4
    7 13 00 Kole Kampsen Kole Kampsen Belgrade, MN Belgrade, MN 6
    8 14 13 Brad Howe Brad Howe Pine City, MN Pine City, MN 6
    9 7 12 Joseph Miller Joseph Miller Minneapolis, MN Minneapolis, MN -2
    10 DNF 5 AOK John Aderman John Aderman Pease, MN Pease, MN -5
    11 DNF 8 0X Dylan Black Dylan Black Bemidji, MN Bemidji, MN -3
    DNS 1 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN -
    DNS 11 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN -
    DQ 6 35 Alyssa Nelson Alyssa Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -

    Latest Photos

    Latest Videos