Ogilvie Raceway

  • 1
WoO Sprint Tickets CLICK HERE

WoO Sprint Tickets CLICK HERE

World of Outlaws Sprint Cars at The Big O on June 8th

Architech Mechanical
Coors Light
Spire Credit Union
Daves Floor Sanding
DN Trucking
East Central
EBS
Engine Tech
Grand Casino
HJort
IBEW
ISLE
JPW Concept Engines
Loffler
Minnesota Equipment
NAPA
Novus Glass
Olson Power Equipment
Pepsi
Pine Tech Community College
Plunketts
Rock Auto
Septic Check
Structural Buildings
Twisted Tea
Wagamon Brothers
Wissota
Bill Jerkowski Real Estate
2nd Generation Chimney
Kwik Trip
10/19/2018 - Ogilvie Raceway

10/19/2018 - Ogilvie Raceway

Ogilvie, MN

Topless Nationals

Races start at 6:00 pm, Gates open at 4:00pm, Draw cut off 5:30pm

Order of events
Heats
Street Stock
Midwest Modified
Super Stock
Modifieds
Mod 4
Hornets

B-Main if needed same order

Feature
Street Stocks
Midwest Modified
Super Stock
Modifieds
Mod 4
Hornets

Classes

  • Street Stocks19 entries
  • Midwest Modifieds79 entries
  • Modifieds32 entries
  • Mod Fours14 entries
  • Super Stocks42 entries
  • Hornets29 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Street Stocks

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -
2 2 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
3 13 14 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 10
4 3 3 Brett Miller Brett Miller Alexandria, MN Alexandria, MN -1
5 7 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN 2
6 4 55 Tylar Wilson Tylar Wilson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -2
7 16 38 Tyler Kunz Tyler Kunz Burtrum, MN Burtrum, MN 9
8 12 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN 4
9 17 44 Megan Blomgren Megan Blomgren Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN 8
10 18 15R Raice Westover Raice Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON 8
11 11 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -
12 14 25A Andrea Kuechle Andrea Kuechle 2
13 15 71X Mike Sirois Mike Sirois Duluth, MN Duluth, MN 2
14 6 6J Taylor Jacobson Taylor Jacobson Roseau, MN Roseau, MN -8
15 10 44P Russell Peterson Russell Peterson Isanti, MN Isanti, MN -5
16 DNF 8 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN -8
17 DNF 9 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -8
18 DNF 5 18 Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN -13
19 DNF 19 44T Tanner Engen Tanner Engen Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 1
2 3 3 Brett Miller Brett Miller Alexandria, MN Alexandria, MN 1
3 5 18 Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
4 7 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN 3
5 9 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 4
6 1 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -5
7 8 14 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 1
8 6 38 Tyler Kunz Tyler Kunz Burtrum, MN Burtrum, MN -2
9 4 15R Raice Westover Raice Westover Fort Frances, ON Fort Frances, ON -5
10 10 44T Tanner Engen Tanner Engen Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 5
2 1 55 Tylar Wilson Tylar Wilson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -1
3 5 6J Taylor Jacobson Taylor Jacobson Roseau, MN Roseau, MN 2
4 8 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN 4
5 7 44P Russell Peterson Russell Peterson Isanti, MN Isanti, MN 2
6 9 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 3
7 4 25A Andrea Kuechle Andrea Kuechle -3
8 3 71X Mike Sirois Mike Sirois Duluth, MN Duluth, MN -5
9 2 44 Megan Blomgren Megan Blomgren Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN -7

Midwest Modifieds

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 31L Jeff Lien Jeff Lien Mora, MN Mora, MN 2
2 1 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -1
3 5 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 2
4 13 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 9
5 19 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 14
6 6 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -
7 23 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 16
8 14 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 6
9 16 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN 7
10 2 RED1 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN -8
11 4 27XX Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI -7
12 8 28 Parker Hale Parker Hale Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN -4
13 9 24T Liz Toepper Liz Toepper Hugo, MN Hugo, MN -4
14 7 11 Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN -7
15 12 15 Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -3
16 22 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN 6
17 10 88W Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -7
18 25 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 7
19 20 81 Jared Boumeester Jared Boumeester Waseca, MN Waseca, MN 1
20 18 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI -2
21 15 3 David Pixley David Pixley Cedar, MN Cedar, MN -6
22 DNF 17 15W Alex Williamson Alex Williamson Rushford, MN Rushford, MN -5
23 DNF 11 19D Dane Durbin Dane Durbin Maple Grove, MN Maple Grove, MN -12
24 DNF 21 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -3
25 DNF 24 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN -1
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 15W Alex Williamson Alex Williamson Rushford, MN Rushford, MN -
2 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 2
Top 2 transfer
3 16 7J Corey Jones Corey Jones Zimmerman, MN Zimmerman, MN 13
4 2 51W J.T. Wasmund J.T. Wasmund Pine Island, MN Pine Island, MN -2
5 3 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -2
6 10 40 Chris VanMil Chris VanMil Barnesville, MN Barnesville, MN 4
7 6 00 Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -1
8 9 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 1
9 5 12 Matt Dickey Matt Dickey Shakopee, MN Shakopee, MN -4
10 7 31 Jason Helmbrecht Jason Helmbrecht Howard Lake, MN Howard Lake, MN -3
11 8 31S Bill Stettner Bill Stettner Red Wing, MN Red Wing, MN -3
12 12 54 Lance Rell Lance Rell Winnapeg, MB Winnapeg, MB -
13 14 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN 1
14 DNF 13 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN -1
15 DNF 11 3D Steve Dehler Steve Dehler Pine City, MN Pine City, MN -4
DNS 15 10T Tom Morriseau Tom Morriseau Richer, MB Richer, MB -
12 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI -
2 2 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN -
Top 2 transfer
3 4 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 1
4 6 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN 2
5 3 29M Andy Mayavski Andy Mayavski Waite Park, MN Waite Park, MN -2
6 8 343 J.D. Ford J.D. Ford Somerset, WI Somerset, WI 2
7 5 OK Matt Kelley Matt Kelley Columbus, MN Columbus, MN -2
8 10 35 Joe Maas Joe Maas Howard Lake, MN Howard Lake, MN 2
9 11 28J Jackson Hale Jackson Hale Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN 2
10 13 13 Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI 3
11 14 14 Steven O'Brien Jr Steven O'Brien Jr Red Wing, MN Red Wing, MN 3
12 DNF 9 14J Troy Jordan Troy Jordan Brainerd, MN Brainerd, MN -3
13 DNF 7 CRAZY1 Craig Lofdahl Craig Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -6
14 DNF 12 25B Adam Bohlman Adam Bohlman Princeton, MN Princeton, MN -2
DNS 15 12R Natalie Rogers Natalie Rogers Mahtomedi, MN Mahtomedi, MN -
DNS 16 86 Patrick Howell Patrick Howell Hastings, MN Hastings, MN -
12 Laps

B Feature 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -
2 2 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN -
Top 2 transfer
3 7 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 4
4 5 69 Tony Rialson Tony Rialson Cottonwood, MN Cottonwood, MN 1
5 9 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN 4
6 15 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN 9
7 6 19 Brandon Opsshl Brandon Opsshl Buffalo, MN Buffalo, MN -1
8 16 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN 8
9 4 88T Jacob Toepper Jacob Toepper Hugo, MN Hugo, MN -5
10 11 27 Scott McKinnon Scott McKinnon Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 1
11 10 63 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -1
12 14 15B Jack Barta Jack Barta Richfield, MN Richfield, MN 2
13 12 86L Jon Starnes Jon Starnes Montrose, MN Montrose, MN -1
14 8 59X James Lambert James Lambert Fort Frances, ON Fort Frances, ON -6
15 DNF 3 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -12
16 DNF 13 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN -3
12 Laps

B Feature 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 81 Jared Boumeester Jared Boumeester Waseca, MN Waseca, MN 2
2 6 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN 4
Top 2 transfer
3 12 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN 9
4 1 69B Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN -3
5 2 71S Tim Siercks Tim Siercks Princeton, MN Princeton, MN -3
6 8 55H A.J. Hoff A.J. Hoff Mantorville, MN Mantorville, MN 2
7 4 14X Austin Schrage Austin Schrage Knoxville, IA Knoxville, IA -3
8 5 22B Alan Bohlman Alan Bohlman Isanti, MN Isanti, MN -3
9 9 3M McLean Andrews McLean Andrews Duluth, MN Duluth, MN -
10 13 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN 3
11 11 4B Brandon Rehill Brandon Rehill St. Andrews, MB St. Andrews, MB -
12 7 5K zzzDavid zzzMeyer zzzDavid zzzMeyer -5
13 14 18JR Ken Dallman Ken Dallman New Germany, MN New Germany, MN 1
14 10 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -4
15 DNF 15 24 Anothony Dallman Anothony Dallman New Germany, MN New Germany, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 11 Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 3
2 5 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 3
3 10 28 Parker Hale Parker Hale Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN 7
4 12 19D Dane Durbin Dane Durbin Maple Grove, MN Maple Grove, MN 8
5 6 00 Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI 1
6 3 CRAZY1 Craig Lofdahl Craig Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -3
7 2 31S Bill Stettner Bill Stettner Red Wing, MN Red Wing, MN -5
8 9 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN 1
9 8 54 Lance Rell Lance Rell Winnapeg, MB Winnapeg, MB -1
10 11 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN 1
11 7 14 Steven O'Brien Jr Steven O'Brien Jr Red Wing, MN Red Wing, MN -4
12 DNF 1 86 Patrick Howell Patrick Howell Hastings, MN Hastings, MN -11
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 10
2 9 31L Jeff Lien Jeff Lien Mora, MN Mora, MN 7
3 2 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -1
4 6 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
5 8 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 3
6 10 69 Tony Rialson Tony Rialson Cottonwood, MN Cottonwood, MN 4
7 7 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -
8 4 40 Chris VanMil Chris VanMil Barnesville, MN Barnesville, MN -4
9 1 3D Steve Dehler Steve Dehler Pine City, MN Pine City, MN -8
10 12 86L Jon Starnes Jon Starnes Montrose, MN Montrose, MN 2
11 3 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -8
12 DNF 5 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN -7
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15 Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN 1
2 4 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN 2
3 6 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI 3
4 1 OK Matt Kelley Matt Kelley Columbus, MN Columbus, MN -3
5 10 71S Tim Siercks Tim Siercks Princeton, MN Princeton, MN 5
6 11 14X Austin Schrage Austin Schrage Knoxville, IA Knoxville, IA 5
7 3 343 J.D. Ford J.D. Ford Somerset, WI Somerset, WI -4
8 8 35 Joe Maas Joe Maas Howard Lake, MN Howard Lake, MN -
9 9 25B Adam Bohlman Adam Bohlman Princeton, MN Princeton, MN -
10 DNF 7 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN -3
11 DNF 5 24 Anothony Dallman Anothony Dallman New Germany, MN New Germany, MN -6
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 RED1 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN 5
2 9 27XX Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI 7
3 5 69B Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN 2
4 7 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN 3
5 8 88T Jacob Toepper Jacob Toepper Hugo, MN Hugo, MN 3
6 1 31 Jason Helmbrecht Jason Helmbrecht Howard Lake, MN Howard Lake, MN -5
7 4 59X James Lambert James Lambert Fort Frances, ON Fort Frances, ON -3
8 3 3M McLean Andrews McLean Andrews Duluth, MN Duluth, MN -5
9 2 28J Jackson Hale Jackson Hale Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN -7
10 10 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN -
11 11 18JR Ken Dallman Ken Dallman New Germany, MN New Germany, MN -
8 Laps

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN 4
2 9 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 7
3 4 51W J.T. Wasmund J.T. Wasmund Pine Island, MN Pine Island, MN 1
4 6 81 Jared Boumeester Jared Boumeester Waseca, MN Waseca, MN 2
5 1 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN -4
6 10 22B Alan Bohlman Alan Bohlman Isanti, MN Isanti, MN 4
7 7 14J Troy Jordan Troy Jordan Brainerd, MN Brainerd, MN -
8 8 63 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -
9 2 27 Scott McKinnon Scott McKinnon Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -7
10 11 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 1
11 3 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN -8
8 Laps

Heat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
2 1 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -1
3 3 29M Andy Mayavski Andy Mayavski Waite Park, MN Waite Park, MN -
4 7 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 3
5 9 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 4
6 8 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN 2
7 5 55H A.J. Hoff A.J. Hoff Mantorville, MN Mantorville, MN -2
8 11 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
9 4 4B Brandon Rehill Brandon Rehill St. Andrews, MB St. Andrews, MB -5
10 6 13 Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI -4
11 10 15B Jack Barta Jack Barta Richfield, MN Richfield, MN -1
8 Laps

Heat 7

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 24T Liz Toepper Liz Toepper Hugo, MN Hugo, MN 2
2 5 3 David Pixley David Pixley Cedar, MN Cedar, MN 3
3 9 88W Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON 6
4 10 15W Alex Williamson Alex Williamson Rushford, MN Rushford, MN 6
5 4 19 Brandon Opsshl Brandon Opsshl Buffalo, MN Buffalo, MN -1
6 11 12 Matt Dickey Matt Dickey Shakopee, MN Shakopee, MN 5
7 1 5K zzzDavid zzzMeyer zzzDavid zzzMeyer -6
8 8 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -
9 DNF 7 10T Tom Morriseau Tom Morriseau Richer, MB Richer, MB -2
10 DNF 2 12R Natalie Rogers Natalie Rogers Mahtomedi, MN Mahtomedi, MN -8
11 DNF 6 7J Corey Jones Corey Jones Zimmerman, MN Zimmerman, MN -5

Modifieds

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
2 4 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
3 5 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 2
4 3 1M Curt Myers Curt Myers Cameron, WI Cameron, WI -1
5 8 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 3
6 7 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 1
7 10 46 Justin A-Strike Justin A-Strike Elk River, MN Elk River, MN 3
8 11 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 3
9 6 10W Ward Imrie Ward Imrie Winnipeg, MB Winnipeg, MB -3
10 2 300 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -8
11 13 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 2
12 16 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 4
13 14 24 Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN 1
14 12 5X Scot Danzeisen Scot Danzeisen Herman, MN Herman, MN -2
15 15 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND -
16 17 111JR Keith Tourville Keith Tourville Janesville, MN Janesville, MN 1
17 20 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI 3
18 18 19B Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -
19 23 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 4
20 21 8S Tony Schill Tony Schill Oakdale, MN Oakdale, MN 1
21 22 59 Bob Sammann Bob Sammann Winona, MN Winona, MN 1
22 24 32 Shaun Peterson Shaun Peterson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
23 9 V2 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN -14
24 19 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -5
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 111JR Keith Tourville Keith Tourville Janesville, MN Janesville, MN -
2 2 19B Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -
3 3 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -
4 5 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI 1
5 7 8S Tony Schill Tony Schill Oakdale, MN Oakdale, MN 2
6 6 59 Bob Sammann Bob Sammann Winona, MN Winona, MN -
7 11 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 4
8 14 32 Shaun Peterson Shaun Peterson Alexandria, MN Alexandria, MN 6
Top 8 transfer
9 10 2R Ricky Roche Ricky Roche International Falls, MN International Falls, MN 1
10 8 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -2
11 12 4L Carey LePage Carey LePage Culver, MN Culver, MN 1
12 DNF 9 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD -3
13 DNF 4 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -9
DNS 13 99B Neil Balduc Neil Balduc Bessemer, MI Bessemer, MI -
DNS 15 99 Brody Strachan Brody Strachan Devlin, ON Devlin, ON -
DNS 16 73 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 10W Ward Imrie Ward Imrie Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
2 8 1M Curt Myers Curt Myers Cameron, WI Cameron, WI 6
3 2 V2 Joey Jensen Joey Jensen Forest Lake, MN Forest Lake, MN -1
4 6 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 2
5 9 5X Scot Danzeisen Scot Danzeisen Herman, MN Herman, MN 4
6 11 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 5
7 5 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI -2
8 4 59 Bob Sammann Bob Sammann Winona, MN Winona, MN -4
9 7 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -2
10 10 99B Neil Balduc Neil Balduc Bessemer, MI Bessemer, MI -
11 DNF 3 73 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -8
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 300 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 5
2 11 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 9
3 4 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 1
4 1 24 Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN -3
5 7 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 2
6 5 111JR Keith Tourville Keith Tourville Janesville, MN Janesville, MN -1
7 3 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -4
8 8 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -
9 2 2R Ricky Roche Ricky Roche International Falls, MN International Falls, MN -7
10 10 32 Shaun Peterson Shaun Peterson Alexandria, MN Alexandria, MN -
11 9 99 Brody Strachan Brody Strachan Devlin, ON Devlin, ON -2
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 1
2 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 4
3 3 46 Justin A-Strike Justin A-Strike Elk River, MN Elk River, MN -
4 4 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND -
5 10 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 5
6 5 19B Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -1
7 8 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN 1
8 7 8S Tony Schill Tony Schill Oakdale, MN Oakdale, MN -1
9 1 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD -8
10 9 4L Carey LePage Carey LePage Culver, MN Culver, MN -1

Mod Fours

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 M16 Mitchell Hribar Mitchell Hribar Zimmerman, MN Zimmerman, MN 3
2 1 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
3 6 5HR Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD 3
4 3 9 Adam Prieve Adam Prieve Litchfield, MN Litchfield, MN -1
5 2 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -3
6 5 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -1
7 7 5 Doug Frederick Doug Frederick Big Lake, MN Big Lake, MN -
8 9 6SIX zzzForest zzzFoster zzzForest zzzFoster Sauk, MN Sauk, MN 1
9 8 21 David Fortier David Fortier Ramsey, MN Ramsey, MN -1
10 10 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN -
11 12 5F Nicole Feda Nicole Feda Bemidji, MN Bemidji, MN 1
12 14 71 Troy Pearson Troy Pearson 2
13 13 16 Joel Flickinger Joel Flickinger New London, MN New London, MN -
14 DNF 11 36 Zachary Gaslin Zachary Gaslin Milaca, MN Milaca, MN -3
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN 2
2 6 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN 4
3 1 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -2
4 2 5 Doug Frederick Doug Frederick Big Lake, MN Big Lake, MN -2
5 4 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN -1
6 5 36 Zachary Gaslin Zachary Gaslin Milaca, MN Milaca, MN -1
7 DNF 7 71 Troy Pearson Troy Pearson -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Adam Prieve Adam Prieve Litchfield, MN Litchfield, MN 1
2 3 M16 Mitchell Hribar Mitchell Hribar Zimmerman, MN Zimmerman, MN 1
3 1 5HR Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -2
4 4 21 David Fortier David Fortier Ramsey, MN Ramsey, MN -
5 6 6SIX zzzForest zzzFoster zzzForest zzzFoster Sauk, MN Sauk, MN 1
6 5 5F Nicole Feda Nicole Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -1
7 7 16 Joel Flickinger Joel Flickinger New London, MN New London, MN -

Super Stocks

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 42S Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
2 1 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI -1
3 10 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 7
4 2 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -2
5 8 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 3
6 5 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI -1
7 3 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -4
8 14 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 6
9 13 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN 4
10 18 17 Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN 8
11 20 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 9
12 17 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN 5
13 22 12 Jim Campbell Jim Campbell Two Harbors, MN Two Harbors, MN 9
14 19 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI 5
15 9 22 Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN -6
16 12 01X Marcus Simonson Marcus Simonson Milltown, WI Milltown, WI -4
17 11 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -6
18 15 27D Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI -3
19 7 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN -12
20 6 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN -14
21 16 13M Matt Miller Matt Miller Glenwood, MN Glenwood, MN -5
22 21 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -1
23 23 F5 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
24 24 50 Roger Host Roger Host Watkins, MN Watkins, MN -
25 25 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI -
13 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN 1
2 1 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI -1
3 3 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -
4 9 F5 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN 5
Top 4 transfer
5 6 96 Luke Schultz Luke Schultz Cameron, WI Cameron, WI 1
6 5 9M Ronnie Malecki Ronnie Malecki Duluth, MN Duluth, MN -1
7 8 15B Travis Vanderby Travis Vanderby Alexandria, MN Alexandria, MN 1
8 4 17K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -4
9 7 32H Matthew Hammitt Matthew Hammitt Cloquet, MN Cloquet, MN -2
10 11 2S Jacob Swalboski Jacob Swalboski Princeton, MN Princeton, MN 1
11 DNF 10 7AA Cody Emmans Cody Emmans Ham Lake, MN Ham Lake, MN -1
12 DNF 13 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI 1
DNS 12 12T Trent Brutger Trent Brutger Watkins, MN Watkins, MN -
13 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 17 Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN 1
2 13 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 11
3 3 12 Jim Campbell Jim Campbell Two Harbors, MN Two Harbors, MN -
4 5 50 Roger Host Roger Host Watkins, MN Watkins, MN 1
Top 4 transfer
5 4 50R Ben Rothstein Ben Rothstein Foreston, MN Foreston, MN -1
6 7 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI 1
7 9 11 Denny Schouveller Denny Schouveller Hugo, MN Hugo, MN 2
8 10 66 Bill Speak Bill Speak Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 2
9 DNF 1 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -8
10 DNF 6 11K Davey Kruchten Davey Kruchten Glenwood, MN Glenwood, MN -4
11 DNF 11 22X Vincent Zirbes Vincent Zirbes Bowlus, MN Bowlus, MN -
12 DNF 8 22S Josh Schmit Josh Schmit Princeton, MN Princeton, MN -4
DNS 12 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 6
2 1 01X Marcus Simonson Marcus Simonson Milltown, WI Milltown, WI -1
3 10 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 7
4 5 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
5 11 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 6
6 3 17K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -3
7 4 11K Davey Kruchten Davey Kruchten Glenwood, MN Glenwood, MN -3
8 DNF 2 22X Vincent Zirbes Vincent Zirbes Bowlus, MN Bowlus, MN -6
9 DNF 8 12T Trent Brutger Trent Brutger Watkins, MN Watkins, MN -1
10 DNF 9 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
11 DNF 6 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI -5
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI 1
2 1 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -1
3 8 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 5
4 10 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 6
5 11 27D Matt Deragon Matt Deragon Ashland, WI Ashland, WI 6
6 3 50R Ben Rothstein Ben Rothstein Foreston, MN Foreston, MN -3
7 9 50 Roger Host Roger Host Watkins, MN Watkins, MN 2
8 4 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI -4
9 5 22S Josh Schmit Josh Schmit Princeton, MN Princeton, MN -4
10 6 2S Jacob Swalboski Jacob Swalboski Princeton, MN Princeton, MN -4
11 DNF 7 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -4
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 3
2 3 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
3 9 42S Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
4 1 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -3
5 5 17 Mike Loomis Mike Loomis Columbus, MN Columbus, MN -
6 7 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN 1
7 10 12 Jim Campbell Jim Campbell Two Harbors, MN Two Harbors, MN 3
8 6 15B Travis Vanderby Travis Vanderby Alexandria, MN Alexandria, MN -2
9 8 11 Denny Schouveller Denny Schouveller Hugo, MN Hugo, MN -1
10 2 7AA Cody Emmans Cody Emmans Ham Lake, MN Ham Lake, MN -8
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN 1
2 3 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 1
3 4 13M Matt Miller Matt Miller Glenwood, MN Glenwood, MN 1
4 10 22 Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN 6
5 8 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN 3
6 6 9M Ronnie Malecki Ronnie Malecki Duluth, MN Duluth, MN -
7 9 96 Luke Schultz Luke Schultz Cameron, WI Cameron, WI 2
8 1 32H Matthew Hammitt Matthew Hammitt Cloquet, MN Cloquet, MN -7
9 7 F5 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
10 5 66 Bill Speak Bill Speak Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -5

Hornets

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 22 Matthew Dittman Matthew Dittman Lake Lillian, MN Lake Lillian, MN 4
2 1 4P Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -1
3 4 24J Joshua Uhl Joshua Uhl Adrian, MN Adrian, MN 1
4 3 18 Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN -1
5 6 5 Brittany Smith Brittany Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 1
6 14 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN 8
7 7 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -
8 8 32X Max Nelson Max Nelson Milaca, MN Milaca, MN -
9 15 6 Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN 6
10 2 23 Kent Miller Kent Miller Milroy, MN Milroy, MN -8
11 17 11 Zachery Schreder Zachery Schreder St. Cloud, MN St. Cloud, MN 6
12 9 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN Chaska, MN -3
13 18 25K Alexis (Lexy) Kastner Alexis (Lexy) Kastner Princeton, MN Princeton, MN 5
14 11 99 Nate Servaty Nate Servaty Princeton, MN Princeton, MN -3
15 13 7K Brock Klaith Brock Klaith Marshall, MN Marshall, MN -2
16 19 40M Gavin Maass Gavin Maass Mankato, MN Mankato, MN 3
17 12 24A Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -5
18 16 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Maplewood, MN Maplewood, MN -2
19 22 64 Eric Pfundt Eric Pfundt Onamia, MN Onamia, MN 3
20 24 47 Devin Dustin Devin Dustin Brainerd, MN Brainerd, MN 4
21 23 8 Jason Studanski Jason Studanski Foley, MN Foley, MN 2
22 DNF 21 21S Bob Smith Bob Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN -1
23 DNF 20 17X Ian Tjaden Ian Tjaden Boyd, MN Boyd, MN -3
24 DNF 10 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN -14
13 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Zachery Schreder Zachery Schreder St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
2 4 25K Alexis (Lexy) Kastner Alexis (Lexy) Kastner Princeton, MN Princeton, MN 2
3 7 40M Gavin Maass Gavin Maass Mankato, MN Mankato, MN 4
4 13 17X Ian Tjaden Ian Tjaden Boyd, MN Boyd, MN 9
5 2 21S Bob Smith Bob Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN -3
6 3 64 Eric Pfundt Eric Pfundt Onamia, MN Onamia, MN -3
7 6 8 Jason Studanski Jason Studanski Foley, MN Foley, MN -1
8 5 47 Devin Dustin Devin Dustin Brainerd, MN Brainerd, MN -3
Top 8 transfer
9 8 37C Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN Pease, MN -1
10 11 N28 Hailey Nohner Hailey Nohner Onamia, MN Onamia, MN 1
11 DNF 10 06 Jasmin Matthewman Jasmin Matthewman Princeton, MN Princeton, MN -1
12 DNF 9 3 Amy Studanski Amy Studanski Foley, MN Foley, MN -3
13 DNF 12 24 Branley Theel Branley Theel Princeton, MN Princeton, MN -1
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4P Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN 1
2 5 23 Kent Miller Kent Miller Milroy, MN Milroy, MN 3
3 1 99 Nate Servaty Nate Servaty Princeton, MN Princeton, MN -2
4 4 7K Brock Klaith Brock Klaith Marshall, MN Marshall, MN -
5 6 6 Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN 1
6 10 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN 4
7 3 64 Eric Pfundt Eric Pfundt Onamia, MN Onamia, MN -4
8 8 40M Gavin Maass Gavin Maass Mankato, MN Mankato, MN -
9 9 3 Amy Studanski Amy Studanski Foley, MN Foley, MN -
10 7 06 Jasmin Matthewman Jasmin Matthewman Princeton, MN Princeton, MN -3
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 24J Joshua Uhl Joshua Uhl Adrian, MN Adrian, MN -
2 4 5 Brittany Smith Brittany Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 2
3 6 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 3
4 8 14 Justin Schelitzche Justin Schelitzche Chaska, MN Chaska, MN 4
5 3